-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۸, یکشنبه

کارنامۀ حکومت کابل/ ترورها از وحید مژده تا یما سیاوش

 

ترورهای زنجیره ای دولتی از وحید مژده شروع شده و تا بعد از یما سیاوش هم تداوم خواهد شد.درمیانه عقرب ۱۳۹۸ نخستین دور مذاکرات بین خلیلزاد و طالبان در دوحه با غیرحاضری دایمی حکومت کابل صورت گرفت. 

ترور های دولتی درکابل از شروع مذاکرات بین خلیلزاد و طالبان شروع شده بود. از وحید مژده آغاز کردند. مژده یک نویسنده و تحلیل گر کابل نشین و سرشناس بود که هر سخنش، درهدف نقش می نشست. وی باری از برخی نکات پشت پرده بین خلیلزاد و طالبان پرده برداشته و بحث حکومت مؤقت و الغای انتخابات در افغانستان را امری محتمل پنداشته بود. این مسأله کِرم های مغزغنی و شرکاء را شورانده بود. 

 مژده با اطمینان گفته بود که طالبان به تشکیل «حکومت سرپرست» رضایت دارند. « طالبان هرگز حکومت افغانستان را به عنوان یک حکومت قانونی و مشروع نخواهد پذیرفت.» ( ماندگار، 17 عقرب 1399)

او به تاریخ 30 عقرب ( ۱۳ روز بعد) همان سال درکابل کشته شد. طالبان وحکومت هردو سکوت کردند. طالبان هیچ گاه، کدروفادار و تحلیلگر نترس خود را نمی کشند. امنیت ملی، او را از صحنه برداشت تا کمپاین بخوابد.

۱۰ حوت ۱۳۹۸ توافق خلیلزاد وطالبان به امضاء رسید. این فلاکت بارترین خبر برای ارگ کابل بود که جریان را از تلویزیون نظاره می کرد. درماه جوزا ۱۳۹۹ مولوی ایاز نیازی روحانی نام آور پایتخت ترور شد. ده روز بعد ۲۳ جوزا مولوی عزیز مفلح درکابل ترور شد.

طالبان که افزون بردهشت و کشتار بزرگ درسراسر کشور، درمیدان مذاکره با خلیلزاد نیز به فتوحات روی کاغذ نائل آمده بود؛ فوری ترورهای زنجیره ای روحانیون کابل را «جنایت بزرگ» خواند. متعاقباً امنیت ملی یک ساخته کاری اشتباه آمیزصورت داد و به زودی فردی به نام عبیدالله مشهور به عکرمه را طراح اصلی ترور مولوی ایاز نیازی و مولوی عزیز الله مفلح، معرفی کرد و مسوولیت را خود به خود از شانه طالبان برداشت. مرجع سازی ترورهای مرموز به نام کاذب داعش خراسان، دردستورکاردولت کابل قرار گرفت.

چنان که امنیت ملی با نشر ویدیویی نشان داد که مولوی های کابل به اساس فتوای شخصی من درآوردی به نام شهاب‌المهاجر رهبر شاخه خراسان گروه داعش کشته شده اند. وقتی فاجعه جنایت بار دردانشگاه کابل اتفاق افتاد، حکومت کابل رد پای عامل دروغین ( داعش خراسان) را رها کرده و مستقیم خودِ طالبان را انگشت نما می کند. آیا دولت کابل حاضراست همان فرد معترف به ترور روحانیون را اکنون درانظارعام قرار دهد؟

 حالا یک سایت دروغین به نام داعش خراسان، برای گرداندن نوک پیکان به سوی حکومت کابل، فعال ساخته شده و سازماندهی علمیات در دانشگاه را رد کردند تا ارگ کابل خود به خود در چاهی که کنده، نگونسار شود.

زمانی که حملات مدهش در دانشگاه کابل وقوع یافت، دولت کابل برخلاف گذشته، پشت درپشت اعلام کرد که کار طالبان است! این جا یک باریکی حساس است که نشان می دهد ترورهای شهری، یک مصدر و خاستگاه ندارد و با توجه به وضعیت تیره و تار تیم ضد ملی اشرف غنی، این ترور ها از سوی ارگان های وفادار به اشرف غنی سازماندهی می شود تا با شوراندن احساسات عمومی، دربرابر طالبان و امریکا دیوار دفاعی انداخته و درقدرت باقی بماند.

پلان ترور یما سیاوش و دوجوان بی گناه دیگر، قطعاً کارارگان های خاص امنیتی تحت فرمان اشرف غنی و شرکاء است. اما شاهد باشید که امنیت ملی مدتی بعد اعلام می کند که عاملان را به دام آورده و یک ویدیو نیز پخش خواهد شد که برجنایت طالبان تمرکز خواهد داشت.