-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۲۱, چهارشنبه

رئیس جمهور چین در اجلاس شانگهای اعلام کرد

اعضای شانگهای واکسن کرونا ساخت چین دریافت می کنند.

اشاره گزارشنامه افغانستان: اما افغانستان به خاطر حضور کشورهای ضد پیمان شانگهای ( کشورهای غربی) عضو پیمان شانگهای نیست و درین سال ها، حکومت غنی اجازه نداشته است که به جرگه کشورهای نزدیک به افغانستان ملحق شود.


 در 24 ساعت گذشته رسانه های خبری معروف جهان ساخت واکسن کرونا در امریکا را وسیعا تبلیغ می کنند و در این میان ترامپ هم خبر را روی هوا شکار کرده و گفته است که این واکسن در زمان ریاست جمهوری او ساخته شد اما اعلام نکردند تا بعدا به حساب بایدن بگذارند.

همه این جنجال درحقیقت مقابله با خبری است که رئیس جمهور چین در اجلاس شانگهای اعلام کرد و گفت که چین واکسن کرونا را در اختیار کشورهای عضو سازمان شانگهای قرار می‌دهد.

بیستمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای به صورت ویدیو کنفرانس با میزبانی روسیه برگزار شد. آن واکسنی که به ادعای خبرگزاری ها امریکا ساخته تنها روی 45 نفر آزمایش شده، درحالیکه هم درچین و هم در روسیه واکسنی که ساخته شده تاکنون در چند شهر برای واکسیناسیون مردم  استفاده شده ولی خبرگزاری های غربی چشم خود را به روی تولید واکسن در آن دو کشور بسته اند. ضمنا روسیه نیز اعلام کرد که مرحله سوم واکسن کرونا در دست تولید است.