-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۲, دوشنبه

چرا ترامپ برای برگزاری جشن پیروزی فراخوان داد؟!

اوضاع درامریکا با دنده عقب انکشاف کرده روان است. 

رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که دو روز تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، برای برگزاری جشن پیروزی در انتخابات فراخوان داد.

پولتیکو در این ‌باره نوشت: در حالی که دو روز تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، دونالد ترامپ گفت قصد دارد جشن پیروزی در انتخابات را سه‌شنبه شب با حضور هوادارانش برگزار کند.

این در حالیست که ترامپ در ماه سپتامبر گفته بود: من فکر می‌کنم مساله انتخابات به دادگاه عالی کشیده خواهد شد.

به گزارش پرس اسوسیشن، حتی اگر بایدن در انتخابات با فاصله کم پیروز شود، مساله اینکه چه کسی رئیس جمهور آمریکا خواهد بود ممکن است در حالی که ترامپ دورنمای مبارزه حقوقی در دادگاه را مطرح کرده، حل نشده باقی بماند. مگر آنکه رقیب دموکرات او به یک پیروزی بی چون و چرا دست پیدا کند که به گفته ناظران بعید به نظر می رسد.

بنا به گزارش رسانه های آمریکايی، دو روز مانده به انتخابات آمریکا، رقابت ترامپ و بایدن به اوج خود رسیده است، نظرسنجی‌ها همچنان نشان می‌دهد بایدن پیشتاز روند کلی انتخابات است، با این حال وضعیت آرای الکترال مبهم است و نمی‌توان بایدن را پیروز قطعی انتخابات دانست.