-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۶, پنجشنبه

امرالله صالح از فساد، صرفاً استفادۀ سیاسی می کند/ یعقوب یسنا

« شش و نیم» یک حربه تبلیغاتی برای بقای سیاسی است؛ چیزی است در حد تشکیل دادستانی فیس بوکی

 با وصف بالا رفتن میزان حمایت از امرالله صالح بعد از مصاف فیس بوکی با عطانور و چند عضو ولسی جرگه، تا این لحظه، ازجمع رهبران دزدان و قانون شکنان تنها کسی که تا کنون سرش زیر بالش شده، سینما پارک است. صالح فقط یک دستلاف دارد که همین است. استاد یعقوب یسنا به این عقیده است که امرالله صالح اگر از فساد نماینده‌های پارلمان و چهره‌های سیاسی اسناد دارد، باید این اسناد را به قانون ارجاع بدهد. امرالله صالح همیشه در باره‌ی فساد و... ادعا می‌کند اما قصد موضع‌گیری شفاف و قانونی با فساد ندارد. با چنین ادعا در واقع از فساد سوء استفاده می‌کند، می‌خواهد تعدادی را زیر فشار قرار بدهد و از آنها استفاده‌ی سیاسی کند. 

چنین برخوردی با فساد نیز فساد است. وقتی‌که معاون رییس‌جمهور ادعا می‌کند که فلان فرد فاسد است و او از فسادش خبر دارد، چرا این فرد فاسد به دادگاه معرفی نمی‌شود؟ حکومت باید از فساد جلوگیری کند و فاسد را باید جزا بدهد. 

اما معاون رییس‌جمهور (حکومت) با فساد و... می‌خواهد بازی سیاسی کند. در واقع می‌خواهد به فاسد بگوید به ما حق بده، اگر حق ندهی، باز می‌گویم که چه کار کرده‌ای. چنین برخورد حکومت با فساد بدتر از فسادی است‌که افراد فاسد انجام می‌دهند. فساد بحث حقوقی است، نباید مقامات حکومت با فساد طبق منفعت خود بازی سیاسی کنند.