-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۲۹, پنجشنبه

نظامیان درایران قدرت را در دست می گیرند

 هفت ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری درایران که برای نخستین بار یک مقام ارشد نظامی گفته است که رئیس جمهور آینده از میان جنرالان سپاه پاسداران خواهد آمد. 

سرتیپ اسماعیل کوثری، مشاور فرمانده کل سپاه، درگفت وگو با خبرآنلاین گفته است گفته:  آن سیاسیونی که ۴۰ سال مسؤلیت به عهده گرفتند چکار کردند؟

در عین حال گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال به قدرت رسیدن فردی با سابقه نظامی در رسانه‌های ایران منتشر شده و محسن رفیقدوست، وزیر سابق سپاه، از ریاست‌جمهوری احتمالی یکی از فرماندهان این نیرو دفاع کرده است.

سرتیپ اسماعیل کوثری، مشاور حسین سلامی، گفته پرداختن به احتمال ریاست‌جمهوری یک نظامی "جنگ روانی" است و منظور از نظامی "بچه‌های سپاه" است.

او در دفاع از ریاست‌جمهوری یک فرد نظامی گفته است: "مگر نظامی ها چکار کرده اند که مردم را می ترسانیم؟ از جان خودشان گذشتند و دشمن را از خاک خودشان بیرون کردند... همین الان هم در کارهای عمرانی و معیشتی جلودار هستند، آنها با کمترین امکانات به دورترین نقاط می‌روند و کار می‌کنند. ما باید سابقه اینها را ببینیم."