-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۶, پنجشنبه

اطلاعاتی که برای نخستین بار فاش می شود

  چین، خود را آماده حمله اتمی امریکا کرده است.

 

روزنامه «چاینا مورینگ پست»، چاپ هنگ کنگ از قول یکی از نظامیان برجسته چین بنام "وانگ شیانگسوی" فاش ساخت که چین طی 20 سال گذشته برای مقابله با تهدید های اتمی و ضروری حراست از سلاح های هسته ای خود، تونل هائی برای حمل و نقل و نگهداری انواع موشک های دارای توان اتمی ساخته  است.

چین تمام زیرساخت های لازم را آماده کرده تا بتواند به سرعت اقدام‌های تلافی جویانه را علیه دشمن انجام دهد. علاوه بر تونل های سراسری و استقرار موشک های پیشرفته، پکن مناطق دریایی خود را در جنوب چین و دریای زرد گسترش داده است تا زیردریایی ها بتوانند به نحو کارآمد در آنجا فعالیت کنند. چین، بین 200 تا 300 کلاهک اتمی دارد و در مقایسه با روسیه و آمریکا، این ذخایر بسیار چشمگیر نیستند. آنها هر کدام حداقل 4000 کلاهک اتمی در اختیار دارند. بنابراین برای پکن، استراتژی نظامی از نظر سلاح های هسته ای، این است که زرادخانه های موجود بتوانند از اولین ضربه دشمن در امان بمانند.

در سال 2018، رسانه های دولتی چین گزارش دادند، «دیوار بزرگ زیرزمینی» توسط ارتش این کشور ساخته شده است که شامل 5000 کیلومتر تونل در سراسر کشور می‌باشد. در این تونل ها می توان موشک های هسته ای را جابجا، پنهان و حتی به نقاط مورد نظر پرتاب کرد. علاوه بر این در صورت آسیب دیدن مجتمع های زیرزمینی، پکن می تواند حمله تلافی جویانه خود را از طریق زیردریایی های استراتژیک هسته ای نوع 094 مجهز به موشک های بالستیک JL-2 آغاز کند که برد آنها 7.4 هزار کیلومتر است.

موشک های جدید و مافوق صوت DF-17 چین برای عبور از سیستم های دفاع موشکی ایالات متحده سرعت بالایی دارند.  به گفته این  نظامی برجسته، همه تدابیر دفاعی- اتمی انجام شده توسط جمهوری خلق چین، حمله هسته ای قدرتمند آمریکا علیه این کشور را عملاً غیرممکن می کند.