-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۱, یکشنبه

مظنون خواندن شهروند افغانستان درلیون فرانسه حقیقت ندارد

 او با پیراهن وتنبان، ( درخبردیگری درین باره خواندم) بدون ماسک یک چاقوی کوچک با خود داشته و هیچ ربطی به خشونت گرایان ندارد.از سوی دیگر دادستانی لیون اعلام کرد مرد جوانی که با قمه‌ای در دست در این شهر بازداشت شد، اخیرا به دلیل «خشونت» علیه پلیس محکوم شده بود.

این مرد که هویت او فاش نشده، یک جوان ۲۶ ساله افغان است که سال ۲۰۱۴ وارد فرانسه شده است. او پیش از ظهر پنجشنبه در حالی که یک قمه با تیغه ۳۰ سانتی‌متری در دست داشت به یک ایستگاه تراموا در مرکز لیون رفت و عابران را تهدید کرد. مأموران پلیس او را بازداشت کردند و در این رویداد به کسی آسیبی نرسید.

دادستان لیون گفت این مرد روز چهارشنبه، ۲۱ اکتبر (۳۰ میزان) برای انجام امور اداری مربوط به مجوز اقامت خود وارد پرفکتور (فرمانداری) لیون شده است. سپس چون ماسک نداشته، پلیس مانع ورود او شده و میان او و مأموران درگیری روی داده است. مدارک اقامتی این مرد افغان‌ در آن زمان معتبر بوده و محکومیتی نداشته است. اما این حادثه باعث شد که وی به دلیل «سرپیچی از دستور مأمور دولت حین انجام وظیفه، خشونت و توهین» به مدت ۶ ماه حبس تعلیقی و ۳۰۰ یورو جریمه نقدی محکوم شود.

روزنامه لوپاریزین روز جمعه نوشت این مرد جوان که هم‌اکنون در بازداشت موقت پلیس به سر می‌برد در بازجویی‌های اولیه در توضیح حمل سلاح سرد در روز پنجشنبه گفته این چاقو را به همراه داشته چون می‌خواسته با آن شکلات ببُرد. این فرد قرار است روز شنبه به اتهام «حمل غیرمجاز سلاح و تهدید با سلاح» در دادسرا تفهیم اتهام شود.