-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۶, جمعه

مقام روسی: بایدن شاید به توافق برجام بازگردد، اما...


طبق گزارش خبرگزاری روسی تاس، وی در خصوص احتمال بازگشت آمریکا به برجام گفت: «فکر می‌کنم که این اتفاق می‌افتد. به یاد داشته باشیم که برجام زاییده افکار دولت [باراک] اوباما و دولت دموکرات وی بود که [دونالد] ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری آن را رد کرد. به نظر من، اگر بایدن پیروز شود، تلاش می‌کند تا نشان دهد سیاست خارجی ترامپ در تمامی موارد اشتباه بوه است. بنابراین می‌توانم پیش‌بینی کنم که ایالات متحده به برجام بازمی‌گردد».

این دیپلمات روس ادامه داد که بازگشت آمریکا به برجام به مفهوم کاهش فشار آمریکا به حکومت ایران نیست و در این خصوص توضیح داد: ایالات متحده در این خاورمیانه همچنان بر منافع نزدیک‌ترین همپیمان خود یعنی اسرائیل تکیه دارد. روابط اسرائیل به هیچ وجه تغییری نمی‌کند و اسرائیل همچنان ایالات متحده را تحت فشار قرار می‌دهد و سیاست آمریکا در قبال حکومت ایران حتی‌الامکان خشن خواهد بود.