-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۵, پنجشنبه

ایران به کابل نزدیک تر می شود

 سفیر ایران در فرانسه با حضور در سفارت افغانستان در پاریس و امضای دفتر یادبود قربانیان حمله تروریستی دانشگاه کابل، به تمامی قربانیان این حادثه غمبار ادای احترام کرد.

 به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در توییتی نوشت: «سفارت افغانستان در پاریس دفتر یادبودی برای شهدای دانشجوی حادثه تروریستی دانشگاه کابل گشوده بود. در اولین لحظات صبح امروز با حضور در محل سفارت افغانستان که با استقبال سفیر افغانستان در پاریس آقای عزیزی همراه بود، علاوه بر تحریر کلامی در این دفتر یادبود و ادای احترام به تمامی قربانیان این حادثه غم‌بار تروریستی، دقایقی با سفیر افغانستان گپ و گفت داشتیم. سفیر نگران افزایش کشته شدگان دانشجو با توجه به جراح عمیق برخی از آنان که تحت مداوا هستند، بود.

در دفتر یادبود، به بحث تروریسم و این حادثه شوم که علیه ساحت مقدس دانشگاه و دانشجویان به عنوان آینده سازان آن کشور که تمامی با چهره‌های معصوم و جوان خود مظلومیت خود را فریاد می‌کردند چندخطی و نه چندان به آسانی به یادبود آنان که قربانی خشم و نفرت کینه توزانه تروریست‌ها قرار گرفته‌اند، نوشتم.

شوربختانه هنوز استانداردهای دوگانه و سرخ‌تر انگاری خون برخی دیگر از آدمیان در صحنه جهانی بیداد می‌کند. ریشه‌های مالی، لجستیک، آموزش و تئوریک این گونه اقدامات و حامیان واقعی آنان در اشکال مختلف احتمالاً برای تمامی قدرت‌ها و کشورهایی که مبارزه با تروریسم و حقوق بشر را سرلوحه کار خود می‌دانند شناخته شده است.