-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۳, سه‌شنبه

امریکا؛ مردم به طور جنون آمیز به خریدن اسلحه روی آورده اند

 بنیاد استراتژیک که یک وبسایت متمایل به چپ به زبان روسی است درباره انتخابات امریکا نوشت:بازار خرید اسلحه سبک در آمریکا به شدت گرم است و تقریبا هیچ محدودیتی برای خرید تپانچه، هفت تیر، تفنگ و انواع دیگر سلاح های سبک وجود ندارد.

سهام تولید کنندگان معروف سلاح های سبک و ساز و برگ های نظامی آمریکایی ( «اسمیت و وسون»، «استورم»، «روگر و کمپانی»، «ویستا آئوتد‌ور» و غیره) بشدت افزایش یافته است. تقاضا برای تولیدات این شرکت ها بسرعت در حال افزایش است. طی یک سال فروش اسلحه 78/1 برابر افزایش یافته است. خرید تفنگ دستی (هند گان) توسط آمریکایی ها بیش از خرید اسلحه بلند (لانگ گان) است. در ماه مارس امسال، اولین نوع سلاح (تپانچه و هفت تیر) 4/59 درصد از کل خریدها را بخود اختصاص داد؛ دومین نوع سلاح (تفنگ، کارابین و غیره)- 4/32 درصد؛ سایر انواع- 2/8 درصد بودند. بالاترین میزان فروش ماهانه در مارس و ژوئن ثبت شده است. کارشناسان بازار می گویند که این امرعادی است. وقتی در کشور بحران اقتصادی و سیاسی وجود دارد فروش اسلحه افزایش می یابند. منطق ساده ای است: بیکاری، افزایش سرقت، محافظت از خود و خانواده و حالا پیش بینی چالش ها و تنش های آینده.

بازار خاکستری بازار ثانویه اسلحه است. شاخصی بنام «بررسی پیشینه»( به انگلیسی : بک گراند چک) وجود دارد [آماری که براساس بررسی های مخصوص انجام می شود]. در ماه سپتامبر طبق برآورهای اولیه کل فروش اسلحه گرم به دو هزار و هشتصد و نودو دو هزار قبضه (برای تفنگ دستی و سلاح بلند، به استثنای انواع دیگر) رسیده است. میزان کل فروش سلاح در ماه سپتامبر تقریبا 8/1برابر بیشتر از فروش مجاز بود. در سه ماه سوم سال جاری آمریکایی ها حدود 29 میلیون قبضه سلاح را از طریق فروشگاه های رسمی و در بازار خاکستری خریده اند. با این حال حتی«اف.بی.آی» نمی تواند بگوید که چه تعداد آمریکایی اسلحه در بازار سیاه  می خرد (بازار سلاح های قاچاق و همچنین سلاح های دزدیده شده از زرادخانه های نیروهای مسلح، پلیس و سرویس های ویژه). جمعیت آمریکا سیصد و بیست و نه میلیون نفر است. هر ده نفر یک اسلحه . طبق داده های شرکت«استاتیستا»( یک شرکت آلمانی متخصص داده های بازار و مصرف کننده- مترجم) در دوره زمانی سالهای 2016 – 2018  پنجاه درصد از جمعیتی که بطور متعارف « سفید پوستان آمریکایی» نامیده می شدند مسلح بوده اند. در میان سیاه پوستان این میزان نوزده درصد و در میان مهاجرین آمریکای لاتین 15 درصد بوده است. در میان دو گروه آخر در سالهای 2019 - 2020  تقاضا برای اسلحه بشدت افزایش یافت. خون ریزی در آمریکا می تواند بسیار زیاد شود. امید چندانی نیست که پلیس و ارتش بتوانند جلوی کشتار را بگیرند.


https://www.fondsk.ru/news/2020/10/29/amerika-gotova-k-vyboram-oruzhie-zakupleno-52145.html