-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۷, شنبه

اسرائیل وارخطا شد

یک وزیر کابینه اسرائیل هشدارداده است که سیاست جو بایدن در مورد برجام زمینه ساز جنگ در منطقه است.به گزارش بی بی سی به نقل از روزنامه جروزالم پست، هاگنبی گفته است: بایدن مدتهاست که صراحتا می گوید که به توافق هسته ای با رژیم ایران باز خواهد گشت اما از نظر من، این اقدام به رویارویی بین اسرائیل و حکومت تهران منجر خواهد شد.


برخی دیگر از مقامات اسرائیلی از جمله زوی هازر، رئیس کمیته خارجی و دفاعی پارلمان نگاه نسبتا مثبت تری نسبت به ریاست جمهوری احتمالی جو بایدن داشته و گفته اند که وی تاکید داشته که “دوست واقعی اسرائیل” است.


هازر به این روزنامه گفته است که حتی اگر بایدن به توافق هسته ای بازگردد “انتظار می رود که این توافقی متفاوت با توافق قبلی باشد.”


او گفته است که “خاورمیانه امروز با خاورمیانه سال ۲۰۱۶ که بایدن از کار کنار رفت تفاوت کرده و حکومت ایران اینک خطر به مراتب بزرگتری نه فقط برای اسرائیل بلکه برای تمامی جهان است و فناوری نظامی و هسته ای در دست رژیم حاکم بر ایران تهدید بزرگتری محسوب می شود.”


وزیر دفاع اسرائیل نیز روز گذشته بطور تلویحی به دولت بعدی آمریکا هشدار داد که سیاست فشار حداکثری علیه رژیم ایران باید حفظ شود.


«بنی گانتز» که روز پنجشنبه با سفرای اتحادیه اروپا دیدار می کرد، گفت: هر توافقی با حکومت ایران لزوما نتیجه مطلوب را نخواهد داشت. من هیچ شکی ندارم که هر دولتی در آمریکا با ابزار‌های موجود یا جدید، مانع از دستیابی رژیم ایران به قابلیت هسته‌ای خواهد شد.


وزیر دفاع اسرائیل افزود: آمریکا بهمراه کشورهای اروپايی و با کمک اسرائیل باید سیاست فشار حداکثری را بر رژیم ایران حفظ کنند و با مردم این کشور مستقیما رابطه برقرار سازند