-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۳, دوشنبه

چُخ کردن سوزن ایرانی ( موشک قدس ۲) در گردۀ عربستان

اشاره: عربستان اخیراً به اسرائیل نزدیک شده و حتی حالا دعوا دارد که درمذاکرات حکومت جوبایدن با ایران، عربستان هم باید حاضر باشد!

شبه‌نظامیان حوثی یمن اعلام کردند که در حملات موشکی به تاسیسات نفتی عربستان در شهر جده به آن آسیب رسانده‌اند. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که دود از محل تاسیسات شرکت آرامکو در حال بلند شدن است.

این در حالیست که تاکنون مقامات عربستان هیچگونه واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند.

به گفته یک منبع یمنی، حوثی ها موفق شدند با موشک قدس ۲ (ساخت سپاه پاسداران)، ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان را هدف بگیرند.

رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران نیز به نقل از سخنگوی حوثی‌ها نوشته‌اند که نیروهای موشکی توانستند ایستگاه توزیع آرامکو در جده را با موشک بالدار ، قدس ۲ هدف قرار دهند.

این حمله تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که دولت آمریکا اعلام کرد که در نظر دارد شبه نظامیان حوثی را بعنوان یک گروه تروریستی بشناسد.

بنا براین گزارش، برخی مقامات سازمان ملل سعی کردند دولت ترامپ را از اعلام تروریستی خواندن حوثی های یمن منصرف کنند، چرا  که به گفته آنها، دستیابی به یک توافق صلح آمیز در این کشور با واسطه سازمان ملل متحد را تضعیف می کند، اما ظاهراً چنین تصمیمی اجتناب ناپذیر است.