-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۲۳, جمعه

احتمال تشکیل حکومت مدل «وحدت ملی» غنی- عبدالله در امریکا!

شکاف و دوقطبی تاریخی در جامعه امریکا/ خلعت نا سازِ سیاسی را که امریکا به تن افغانستان کرد؛ حالا به قامت خودش هم برابر می آید!

 هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا گفته: مهم‌ترین پرسشی که این انتخابات در دل خود داشت آن بود که رئیس‌جمهور آتی این کشور، جدا از اینکه چه فردی باشد، قادر خواهد بود تا اتحاد را به میان مردم آمریکا آورد یا خیر.

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از بیزینس اینسایدر، کیسینجر طی سخنانی در اجلاس اقتصادی WELT در پاریس گفت: فارغ از اینکه چه کسی پیروز اعلام شود، مهم‌ترین چالش برای رئیس‌جمهور آتی آن است که بتواند درجه‌ای از اتحاد را به جامعه بازگرداند.

وی در مورد اینکه نیل به این هدف در فضای سیاسی به شدت دوقطبی کنونی چگونه میسر است، اظهار کرد: دو چالش مهم برای رئیس‌جمهور آتی این است که مشخص کند آیا سیستم تصمیم‌گیری به‌درستی عمل می‌کند یا خیر و همچنین اینکه آیا امکان دارد تا بتوان یک دولت فراجناحی را تشکیل داد.

کیسینجر افزود: ازاین‌رو ما در آمریکایی قرار گرفته‌ایم که در آستانه یک دوره زمانی مهم است. من امیدوارم مشکلاتی که به آن‌ها اشاره کردم حل‌وفصل شوند. ایالات‌متحده باید تمرکز خود را بر روح ارزش‌ها و اهداف مشترک قرار دهد و نباید هدف، پیروزی یک اردوگاه سیاسی بر یک اردوگاه دیگر باشد.

وی افزود: من بایدن را برای سال‌های متمادی است که می‌شناسم. من نسبت به چشم‌انداز آینده نزدیک خوش‌بین هستم.

گفتنی است الیوت آبرامز، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران پیشتر گفته بود: دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان آمریکا بر سر مقابله با اقدامات و سیاست‌های رژیم ایران در منطقه با هم توافق دارند.