-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آبان ۱۸, یکشنبه

تغییرات درکشوری که امیرالمؤمنین ساخته گی برای افغانستان را به رسمیت شناخته بود

 امارات غیرقانونی بودن مشروب الکلی و آمیزش قبل از ازدواج را لغو کرد. به مولوی های دو آتشۀ خاک پاک افغانستان این نوید را برسانید.


خبرگزاری دولتی امارات اعلام کرد: طبق قانون امارات تصمیم گرفته شد که مجازات و جریمه‌های مربوط به مصرف مشروبات الکلی ازجمله نداشتن مجوز برای در اختیار داشتن این نوع مشروبات لغو شود.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری دولتی امارات امروز (شنبه) اعلام کرد، رئیس این کشور اصلاح برخی از احکام قانون مجازات را تصویب کرد.

روزنامه الصحیفه نوشت، از جمله اصلاحاتی که خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات با آنها موافقت کرده این است که برای نخستین بار به زوج‌هایی که رسما ازدواج آنها ثبت نشده، اجازه داده می‌شود زندگی مشترک داشته باشند. طبق قانون امارات پیش از این زندگی مشترک زن و مردی که باهم ازدواج نکرده بودند، جرم تلقی می‌شد و ممنوع بود.


همچنین تصمیم گرفته شد که مجازات و جریمه‌های مربوط به مصرف مشروبات الکلی از جمله نداشتن مجوز برای در اختیار داشتن این نوع مشروبات لغو شود. قوانین مربوط به مصرف الکل در این کشور از یک امارت به امارت دیگر متفاوت است.


پیش از این، استفاده از مشروبات الکلی در باشگاه‌ها و مشروب فروشی‌های سواحل امارات انجام می‌شده، اما افراد حقیقی برای خرید، انتقال یا داشتن مشروبات الکلی به مجوز دولت نیاز داشتند، اما طبق قوانین جدید، دیگر نیازی به مجوز ندارند.


همچنین در این اصلاحات ذکر شده است که افراد خارجی مقیم در امارات، کشوری که به دنبال جذب سرمایه و پروژه‌های کلان است، می‌توانند برای تصویب قوانین کشور خود درخصوص مسائل ارث و میراث، ازدواج و طلاق درخواست دهند.