-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۲۳, یکشنبه

روح الله زم اعدام شد تا رابطین او نفس راحت بکشند

 

برای نجات تن به هر گربه رقصائی بازجوها داده بود
روح الله زم، بنیانگذار سایت خبری "آمد نیوز" پس از محاکمه ای که پشت درهای بسته انجام شد و تنها گهگاه بخش هائی گزینشی از آن را قوه قضائیه ایران در هم آهنگی با اطلاعات سپاه و صدا و سیما پخش کرد محکوم به اعدام شد و حکم اعدام نیز روز گذشته انجام شد.

هیچ یک از نمایش های اعترافی که از روح الله زم از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد نتوانست این سئوال اصلی را در حاشیه قرار بدهد که منابع اطلاعاتی او چه کسان و چه نهادهائی بودند. و اگر درجستجوی به دلیل عمده برای اجرای حکم اعدام او باشیم، پاسخ را در همین نکته باید جستجو کرد.

 او اعدام شد تا دیگرانی که از درون نظام با او در تماس بودند و به وی اطلاعات می رساندند در امان مانده و نام شان فاش نشود. از جمله این شایعه که مسعود خامنه ای از بیت رهبری با وی در خارج از کشور تماس داشته و به وی خبرهای درست یا غلط، راست یا دروغ میرسانده است. قطعا کسان دیگری از درون بیت رهبری و قوه قضائیه و اطلاعات سپاه در مظان همین اتهام هستند. روح الله زم قربانی همین ارتباط ها شد. او در تمام دوران پس از ربوده شدن از بغداد و انتقال به تهران، حاضر به هر گربه رقصانی که بازجوهای اطلاعات سپاه خواستند تن داد به این وعده که اعدام نخواهد شد، حتی وعده ای که  پدرش در نامه ای که روز گذشته منتشر کرد به آن اشاره کرده است. نامه محمد علی زم پدر روح الله زم سالها در سمت مدیریت سینمائی جمهوری اسلامی فعالیت می کرد و نگاه بازی نیز به سینما داشت.

زمینه های نارضائی و شورش مردم در جامعه و سیاست های حکومتی است نه در "آمد نیوز" و در کالبد روح الله زم! آینده نشان خواهد داد.