-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۳, چهارشنبه

طالبان: درفهرست تروریستی نیستیم؛ جواد ظریف بی خبر است

 به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، طالبان به سخنان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد.

ظریف در گفت‌وگو با شبکه خبری طلوع نیوز افغانستان گفته بود «طالب اقدامات تروریستی بسیار انجام داده است. این‌که طالب یک گروه تروریستی هست یا نه، در قوانین ما هنوز طالبان را از گروه تروریستی خارج نکردیم. در قوانین ما کما این‌که در قوانین ملل متحد بوده است. ما تابع ملل متحدیم.»

طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد اظهارات ظریف به‌گونه آشکار مداخله در امور داخلی افغانستان پنداشته می‌شود و چنین اظهارات غیر مسئولانه و به دور از واقعیتی، از سوی مسئولین ایرانی به روابط بین دو کشور دوست و همسایه می‌تواند زیانی را وارد کند.

این بیانیه افزوده که امارت اسلامی در هیچ لیست تروریستی ملل متحد درج نیست و سخنان وزیر خارجه ایران در این رابطه مبنی برناآگاهی وی می‌باشد.

طالبان در ادامه از مسئولین ایرانی خواست که با چنین اظهارات غیرمسئولانه خود احساسات افغان‌ها را جریحه دار نسازند و طالبان همیشه کوشش کرده و می‌نماید که با همسایه‌های خود از جمله جمهوری اسلامی ایرانروابط مثبتی داشته باشد و از آنها نیز چنین توقعی دارد تا منجر به واکنش‌های این چنینی در آینده نشود.