-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۱۴, جمعه

بوش ناحق نگفته بود که ایران «محور شرارت» است/ سند


 طالبان؛ فعال رسانه‌ای: روزی با داعش نیز هم کاسه می‌شوند

اخیرا یک نماینده مجلس شورای اسلامی، گروه تروریستی طالبان را بک جنبش اصیل معرفی کرد.

در همین رابطه حسین دهباشی فعال رسانه‌ای در توییتی نوشت:

 جاهلانی که طالبان را جنبش اصیل می‌خوانند روزی با داعش نیز هم کاسه می‌شوند. جای تاسف دارد که نماینده مجلس بدون توجه به پیشینه گروه طالبان، آن را جنبش اصیل منطقه می خواند. باید پرسید چگونه ممکن است جنایات رخ داده سالیان اخیر که عموما مسئولیت آنها از سوی گروه تروریستی طالبان پذیرفته شده، القائات و یا تبلیغات دروغین آمریکا باشد؟

 ضمن اینکه رفتار وحشیانه طالبان با مردم شریف افغانستان به قدری منزجر کننده و نفرت انگیز بود که در ابتدای روی کار آمدن تروریست های داعش، دست کم بخشی از رفتارهای آنها با طالبان مقایسه شد. این اظهارنظر وقتی جالب می شود که بدانیم احمد نادری، نماینده تهران در مجلس یازدهم ”استاد مردم شناسی” دانشکده علوم اجتماعی تهران نیز است.

 کسی که علاوه بر وظیفه نمایندگی باید به گروهی از دانشجویان درس واقع نگری و تحلیل دقیق هم ارائه دهد. اما چگونه می توان باور کرد که طرفداران تفکر طالبان که این گروه تروریستی را اصیل و ریشه دار می خوانند، در دانشگاه تدریس کنند. زیرا در عقاید طالبان، دانشگاه و حتی مدرسه رفتن حرام است. هرچند در روزهای اخیر سفارت جمهوری اسلامی در قطر نیز میزبان هیأتی از طالبان بود و در شبکه های اجتماعی انتقادات زیادی نسبت به آن شکل گرفت؛ اما تعریف و تمجید از تروریست ها آنهم از سوی یک نماینده مجلس، ابهامات بیشتری در خصوص رویکرد سیاسی مقامات حکومت ایران در خصوص طالبان ایجاد کرده است. حمایت از گروهی چون طالبان که در سال های اخیر به دنبال مذاکره با آمریکا و رخنه در دولت افغانستان بوده و هنوز تفکرات حیوانی خود را کنار نگذاشته، فرقی با حمایت از تروریست های داعش ندارد.