-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۱۰, چهارشنبه

گلوله باری شریعت مداران بر یک بانوی حامله

ندای سازگاری با طالبان، دشنام پرانی به عزت ملی افغانستان است. 

مقام‌های محلی ولایت فاریاب در شمال افغانستان تایید کرده‌اند که یک زن حامله روز گذشته در ولسوالی پشتونکوت این ولایت و در "منطقه زیر کنترل تروریست‌های طالبان" ابتدا از ماشین پیاده و بعد توسط تفنگ‌داران ناشناس در برابر چشمان دو کودک‌اش تیرباران شده است.

سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت فاریاب، در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که این زن حدود ۳۰ سال سن داشته است. ذبیح‌الله جواد، مسئول دفتر کمیسیون حقوق بشر در ولایت فاریاب تیرباران شدن این زن را تایید کرد. آن طوری که جواد توضیح داد، این زن باشنده اصلی ولایت بلخ است و چند روز پیش برای دیدار با بستگان‌اش به شهر میمنه آمده بود. او نیز تایید کرد که این زن توسط "مردان مسلح نقاب‌پوش" تیرباران شده است. جواد افزود که بررسی‌های دفتر کمیسیون حقوق بشر افغانستان نشان می‌دهد که این زن حامله بوده است. به گفته وی، شوهر جمیله سرباز ارتش ملی افغانستان است و ممکن این موضوع یکی از دلایل قتل این زن بوده باشد.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت تیرباران کردن این زن را به عهده نگرفته است. اما تیرباران کردن زنان و بستگان نیروهای امنیتی افغانستان بی‌پیشینه نیست. مقامات ولایت بدخشان قبلا گفتند که طالبان به دو زن به اتهام این که شوهران‌شان پلیس هستند، حمله کرده بودند. آنها یکی از این زنان را کشتند و دیگری را زخمی ساختند.