-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۳, چهارشنبه

چرا کریستوفر میلر، سرپرست وزارت دفاع امریکا، با عجله به کابل آمد؟


ایران بیش از پیش آماده ی جنگ با امریکا در خاک افغانستان است. سخنان پوست کنده و آشکار کردن طرح جمهوری اسلامی ایران در قبال سرنوشت حال و آینده ی افغانستان أمریکا را به لرزه انداخته است. پیشنهاد استفاده از جیش الفاطمیون در جنگ علیه داعش در افغانستان توسط رژیم موجود در واقعیت طرح خنثی سازی صلح و توافق صلح بین امریکا و طالبان توسط ایران است.  ایران به هیچ وجه نمی خواهد تمام سرنوشت و نظام افغانستان توسط امریکا به طالبان واگذار شود.  ایران از  رژیم پسا مذاکرات صلح نیابتی-تحمیلی بین طالبان و رژیم موجود بیمناک است. وزیر خارجه ایران با پیشکش کردن برنامه ارایه کردن تمرینات، کمک های مالی و تجهیزات نظامی به اعضای جیش الفاطمیون ستون فقرات نظامی امریکا را به لرزه در آورده است.


ایران بیش از پیش آماده ی جنگ با امریکا در خاک افغانستان است. 

اسرائیل هم آماده حمله به تاسیسات هستوی ایران است. کمربند حمله بر ایران در خاورمیانه بسته شده است. مصر هم همرکاب اسرائیل، عربستان سعودی، کویت، بحرین، عمان و امارات متحده عربی شده و عنقریب جنگ بزرگی در منطقه رخ می دهد.

اما، امریکا با حضور فعال ایران در افغانستان سخت وارخطا، مشوش، عصبانی و  زمین گیر شده است. 

جواد ظریف از طریق مصاحبه با لطف الله نجفی زاده شهکار سیاسی تاریخی انجام داد و از این ارزانترین و آزادترین راه توانست موفقانه سیاست گذشته، حال و آینده ایران را در قبال آینده و سرنوشت افغانستان؛ حضور نیروهای اشعالگر غربی به سرکردگی امریکا در افغانستان؛ حضور داعش در افغانستان و مبارزه علیه آن از طریق نقش فعال جیش الفاطمیون زیر پوشش رژیم موجود یا رژیم آینده در افغانستان؛ نحوه ساختار نظام آینده در افغانستان؛  حضور طالبان در ساختار نظام آینده افغانستان؛ و پیشنهاد های ایران در قبال طرح صلح نیابتی-تحمیلی امریکا با طالبان و ... به نحو بسیار موثر،  روشن و پرواضح به کرسی نشاند.

سرپرست وزارت دفاع امریکا دست پاچه به کابل آمد و از ترس سقوط افغانستان به دام سیاست های راهبردی ایران با دست نشاندگان کاخ سپید در کابل ملاقات های جدی انجام داد. 

کی پشت ناامنی های شش ماه اخیر در افغانستان است. امریکا با همدستی امرالله سلاخ، غلام بچه محمد اشرف غنی احمدزی و حمد الله محب تلاش دارد ایران را مسؤول ناامنی های اخیر افغانستان معرفی کند. 

اما محمد جواد ظریف با تمام توان توانست میخ سیاست ایران را بر فرق افغانستان، منطقه و جهان بکوبد.

محمد جواد ظریف با اتحاد شمال خواندن دولت اسلامی افغانستان بزرگترین ضربه را هویت، ماهیت و مشروعیت آن دولت وارد کرد.

اما از دید من باید جایزه سال در عرصه خبرنگار  به لطف الله نجفی زاده اعطا گردد، چون او با این مصاحبه بی نهایت  گزین با وزیر خارجه ایران بزرگترین ضربه را به روند مذاکرات صلح نام نهاد بین طالبان و دستنشاندگان امریکا وارد کرد و نقش فعال و بازی راهبردی نظاک موجود در ایران را در مورد حیات سیاسی افغانستان به همه جهانیان برملا ساخت.