-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۲۰, پنجشنبه

طالبان جمهوری خواه

تابش فروغ

 ‏اشرف غنی و شرکای او هیچ تعهد و پایبندی به ارزش‌های یک جامعه دموکراتیک و باز ندارند. مسأله بیشتر از این که بر سر مسجد و یا مکتب باشد، بر سر بقای غنی است. طالبان اگر بپذیرند که غنی نماینده بخشی از جامعه پشتون است، او مقدمات ⁧‫#طالبانی‬⁩ شدن نظام را با شتاب هر چه بیشتر فراهم می‌کند.

‏طرح وزارت معارف برای طالبانی کردن نظام آموزشی آغاز یک سری تغییراتی است که ⁧‫#طالبان_جمهوری‌خواه‬⁩ برای دلخوشی طالبان اجرا خواهند کرد. غنی اندیشه‌ای جز تداوم قدرتش ندارد. او پنج‌هزار طالب را در بدل شرکت خلیلزاد و سفیر آمریکا در مراسم تحلیف خودش رها کرد و نامش را قربانی برای صلح گذاشت.

‏غنی هفت هزار طالب و تروریست دیگر را نیز رها خواهد کرد، مشروط بر این طالبان و آمریکا نقشی برای او و شرکایش در نظر بگیرند. اکنون اما غنی در تلاش است تا ثابت کند در «اسلامیت و افغانیت» چیزی از طالبان کم ندارد. نقاب او به زودی افتیدنی و چهره‌ اصلی اش دیدنی است.