-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۱۷, دوشنبه

درداخل موتر زره اسدالله شهباز چه جریان دارد؟

 

بر بنیاد خبر واصله، اسدالله شهباز نفر واسط بین طالبان بغلان و ارگ، مهره شورای امنیت در ولسی جرگه، و فرد وابسته به حکمتیار و جمعه خان همدرد، درموتر زره خودش افراد و بسته گان طالبان را از یک جا به جای دیگر به طور مصوون انتقال می دهد. 

هر تصمیمی که در ارگان های امنیتی، در باره جبهه تروریستی طالبان در بغلان طرح می شود؛ خبر آن فوری از طریق اسدالله شهباز به فرماندهان طالبان در بغلان می رسد.

وی از نواقل ساکن دربغلان که در قتل محسنی سهم غیر مستقیم داشت و با والی کنون ( اکبربارکزی) دست دریک کاسه دارد.

شهباز در مسند رابط بین جبهه طالبان بغلان و شورای امنیت، در کنار زدن تاج محمد جاهد از ولایت بغلان نقش کلیدی داشت. به همین دلیل او را به طور فرمایشی به پارلمان آوردند تا اهداف و پلان های ارگ را از نزدیک مدیریت کند؛ چنان که در دزدی رأی به نفع وزیر رد شدۀ معارف مشارکت کرد و به شکل ناگواری افشا گردید. شبکه ارتباطی این فرد درکابل فعال است و با مراکز رهبری طالبان به صورت دوامدار درتماس بوده و اطلاعات لازم را به آنان می رساند. 

اتاق تبلیغاتی «شش و نیم» احتمالاً از تپنده گی ها و پویایی های خرابکارانه اسد شهباز اطلاع دارد؛ اما وی از کادر های خودی است و هیچ کسی جرئت ندارد با سنگ اندازی دم راه اسدالله شهباز، مغضوب اشرف غنی قرار گیرد.