-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۲۰, پنجشنبه

محترم ها یا موریانه های متعفن زمین؟

 انقلاب های اجتماعی در راه است؟/ مارکس، سر از گورستان هایگیت برآر!


سازمان می‌گوید یک‌ درصد از جمعیت جهان که بیشترین ثروت را دارند، بیش از دو برابر ۵۰ درصد کم‌درآمد، گازهای آلاینده کربنی تولید می‌کنند.

گزارش تازه سازمان ملل می‌گوید برای مقابله با گرمایش زمین در قرن ۲۱ ثروتمندان باید به سرعت از تاثیر مخرب کربنی که حاصل سبک زندگی آنهاست، کم کنند.

سازمان ملل هشدار می‌دهد که تنها بازیابی پایدار و سبز می‌تواند افزایش دمای کره زمین را تا حد تعیین شده یعنی ۲ درجه سانتیگراد حفظ کند.

گزارش برنامه محیط زیست سازمان ملل (Unep) به شکافی عمیق میان سطح مناسب انتشار گازهای گلخانه‌ای برای پایین نگه داشتن دمای زمین، و آنچه که در واقعیت رخ می‌دهد اشاره کرده است. بر اساس یافته‌های گزارش، ۱۰ درصد افراد پردرآمد جهان، حدود ۴۵ درصد از کل انرژی مصرفی برای حمل و نقل زمینی و ۷۵ درصد انرژی مصرفی در حمل و نقل هوایی را به خود اختصاص می‌دهند در حالی که این ارقام برای ۵۰ درصد کم‌درآمد جهان به ترتیب ۱۰ و ۵ درصد است.