-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ آذر ۲۸, جمعه

دلیل تراشی یک مقام احمق ایرانی

 امریکا به جای تانک، چرا به افغانستان تراکتور نداد؟/ شما به حیث یک همسایۀ مسلمان که با تروریزم طالب و القاعده دست تان دریک کاسه است، به غیر از لشکرسازی از گوشت افغان ها در سوریه، چند تا تراکتور داده اید؟


به گزارش ایسنا علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران در دیدار با مهاجران افغانستانی در "خانه کابل"، با بیان اینکه "همزیستی ملاطفت آمیز" افغانستانی‌ها با ایرانی‌ها، الگوی جدیدی در مهاجرت را ارائه کرده‌ است، اظهار کرد: اشتراکات دینی، فرهنگی و تمدنی دو ملت ایران و افغانستان به حدی است که برای یافتن تفاوت‌ها باید از ذره‌بین استفاده کرد.

وی افزود: غربی‌ها از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنند تا "تفاوت‌ها"ی دو ملت ایران و افغانستان را به "اختلاف" و سپس "نزاع" تبدیل کنند تا در سایه این اختلاف و نزاع، منافع نامشروع خود را تامین نمایند.

باقری کنی در ادامه تصریح کرد: دشمنان ملت‌های منطقه با وجود اختلاف‌های ریشه‌ای و متعدد، هنگامی که موضوع منافع نامشروعشان در منطقه مطرح شود، ائتلاف تشکیل می‌دهند و در قالب یک مجموعه مشترک برای غارت منافع اقتصادی کشورهای منطقه و به گروگان گرفتن منافع سیاسی این ملت‌ها همسو و هماهنگ به اشغالگری و تجاوزگری پرداخته و حتی از قتل و کشتار دسته‌ جمعی مردم نیز ابا ندارند.

بنا به گفته باقری‌ کنی دستاورد حضور نظامی غربی‌ها در افغانستان قتل و کشتار انسان‌های بیگناه و افزایش ۴۵ برابری تولید مواد مخدر در افغانستان است.

باقری‌ کنی گفت : اگر غربی‌ها به جای ارسال تانک به افغانستان، تراکتور به مردم افغانستان می‌فروختند، پس از ۲۰ سال شاهد افغانستانی امن و با اقتصادی رو به توسعه بودیم و عملاً هم امنیت افغانستان تأمین شده بود و هم مشکلات اقتصادی مردم رفع گردیده بود اما منافع نامشروع و متجاوزانه غربی‌ها در افغانستان وجود تروریسم و ناامنی و عقب‌ماندگی اقتصادی را اقتضا می‌کند.