-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۲۰, شنبه

تلاش برای سنگرسازی به داعش درپنجشیر

 لنده غربازی اپراتیفی و تومور سازی برای پنجشیر از سوی حکومت کابل، مقدمۀ یک تغییرتوفانی منفی خواهد بود. 

همزمان با پیشرفت مذاکرات دوحه، اوضاع در پنجشیر حساس شده می رود. ارگ کابل بعد از امضای توافق بین امریکا و طالبان احساس خطر کرده و تلاش زیادی به خرج می دهد که قبل از هرفیصله ای تازه، پنجشیر را بشوراند تا پروسه را خراب کند. حمله بالای کرام الدین کرام به بهانه تطبیق قانون، اعزام گروپ مسلح به نام طالب به ناحیه پریان و اعزام گروپ دیگر در شتل، درمجموع با شکست مواجه شدند.

اکنون تاکتیک را تغییر داده اند. از مدتی به این سو، ارگ به اکمال دسته جات خود سر، لنده غر و جنایت کاران منفرد در پنجشیر روی آورده است. ارسال اسلحه، مهمات، یونیفورم نیروهای ویژه و لوژستیک از دیپو های کابل به عبدالحمید خراسانی نمونۀ بارز وضعیت است.

 گزارش جدید مشعر است که امرالله صالح به هدف برهم زدن فعالیت های درحال توسعۀ احمد مسعود و یافتن تکیه گاه در پنجشیر درصورت اعلام ناگهانی حکومت مؤقت و سقوط متفق القول حکومت غنی، پیشاپیش مفرزه های اجیر نظیر خراسانی را به وسیله عزم الدین میرزایی رئیس شورای ولایتی تجهیز کرده روان است. این ها خبر ندارند که درصورت اعلام حکومت مؤقت، هرگاه جنبش مقاومت شریک تعاملات باشد؛ همه گروپ های خوارج درپنجشیرکمرشکن خواهند شد.

اما موجودیت «شورای علمای پنجشیر، و فرماندهانی نظیر فرمانده بهلول بهیج، جنرال جرأت و دیگر فرماندهان مانع اجرای برنامه های ارگ است. تقویت عبدالحمید خراسانی عیناً مشابه به دادن اکمالات به نظام الدین قیصاری است تا مقاومت بومی سرزمین های شان را منکوب و استخوان شکن کند یا لااقل فرآیند یک جهش دیگر سیاسی و نظامی را به نفع خویش اخلال کنند.

خراسانی را تشویق می کنند تا ازسهم معادن برای خود حق بگیرد. ترس امرالله منحصراً از موجودیت احمد مسعود  است. خراسانی در زندان مفتون ملاظاهر داعی از متهمان ارتباط با داعش شده بود. ملاظاهر اکنون از زندان آزاد شده و حمید خراسانی آزادی اش  را تبریکی داده و گفته است که منتظر برنامه های بعدی اش باشد.