-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۲۲, دوشنبه

به لحاظ خدا، بس کنید؛ شاه غنی کجا برود؟


سیامک هروی، رمان نویس و روزنامه نگارتمام فیس‌بوک را "سه پیشنهاد" عبدالحفیط منصور به غنی گرفته... بد است بخدا، کراهت داره... غنی کجا برود؟! وعده‌هایش چطور می‌شود؟

 شش ملیون شغل، صادرات برق، مهار بادها، دهلیزهای هوایی، دهلیزهایی زمینی، انتقال گاز شبرغان به مزار و کابل، احداث سرک کابل- بامیان- هرات، پروژه تاپی، خط اهن تاجکستان- افغانستان- ایران، بند برق بخش‌اباد، احداث بلاک‌های رهایشی به فامیل شهدا، تبدیل‌کردن غزنی به پایتخت کشورهای اسلامی و توریستی‌ساختن این‌شهر، احداث شش‌هزار مکتب در دو سال و توزیع نمرات رهایشی به معلمین، تعدیل قانون اساسی، معیاری ساختن پایتخت و شهرها، از بین‌بردن فساد، شایسته‌سالاری،  و.......

گپ‌های دل‌سردی نزنید، گپ رفتن نزنید که این شخص خیلی کار دارد. چند سال دیگری هم برایش وقت بدهید. دیدید باد‌ها را مهار کرد، دیدید سرک کشید، دیدید قیومی و اکلیل حکیمی رفقایش را فراخواند و محاکمه کرد، دیدید به معلمی خانه داد، دیدید برق آورد و شهرها چراغان شد، دیدید که دیگر برای بقایش نه دروغ گفت و نه معامله کرد، دیدید برای دهن‌بستن کسی هیچ مشاوریت و پستی ایجاد نکرد... دیدید ناگهانی این‌همه کار را کرد و دهن‌های تان باز ماند.

 رییس جمهور همان شاه است و شاه هم که گماشته‌ی خداست... اگر می‌گویی نه، برو سراج‌التواریخ بخوان... رییس جمهور را چه دیدی؟! دیدی که همه این‌کارها را کرد و ناگهانی کشور در امن و امان شد و به تمدن و آسایش رسید. فقط همو‌طنان در مقابل این‌همه خدمات ناچیزی که قرار است جلالتماب رییس جمهوری انجام بدهد کار ناقابل تادیه مالیه و پرکردن کد ۹۱ را از یاد نبرند. به این کد لعنتی رییس جمهوری که همه برنامه و پلان دارد خیلی نیاز دارد. اگر این کد نباشد معاش‌های ملیونی رفقایش را از کجا بدهد؟! بی‌بی‌گل چه مصرف کند؟! دهن مشاورها را با چه ببندد؟! عبدالحفیظ منصور! شرم کن، گپ‌های دل‌سردی نزن! بگذار که رییس جمهوری ما کارهایش را بکند‌. حال ملت خوب است، نه کشته می‌شود، نه بیکار است و نه نگران نان... امنیت فوق‌العاده‌ای هم که دارد.

های غنی! سر دبه‌ی ۹۱ باز است، بردار و خرج کن! ری نزن... شاه گماشته‌ی خداست. کارهایی که امرخیل‌ها، فضلی‌ها و رحیمی‌ها کردند و می‌کنند، وسیله است. ری نزن، جیغ بزن و وعده بده، کسی نمی‌پرسد. من فقط برای تزیین این صفحه چیزهایی نوشتم.