-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۲۹, دوشنبه

پرچم سپاه قدس ایران در وزارت داخله بلند شد


غلام قادر سکندری  آدم شماره یک حلقه استخباراتی سپاه قدس ایران در افغانستان، به حیث معین تامیناتی وزارت داخله مقرر شده است. 

مکتوب مقرری او قبلاً بارها توسط اداره امنیت ملی از ادارات دولتی جمع شده بود، اما اینبار و در پی تعامل عوامل ایران با اشرف غنی، این فرد کلیدی دستگاه اطلاعاتی سپاه قدس، در مهم ترین ارگان امنیتی مقرر شده است.

 سکندری از سال 1385 خورشیدی بدینسو جزئی از حلقه اطلاعاتی ایران در شمال افغانستان است که در این واخر ساحه فعالیتش در کابل گسترده شده و در رسانه ها نیز از سیاست های ولایت فقیه به عنوان الگوی که باید در افغانستان پیاده شود حرف می زند.

قادر سکندری در سال 1387 شعبه دانشگاه پیام نور ایران را بدون جواز قانونی در مزارشریف تاسیس کرد و از این طریق به 80 تن از قومندان های حزب وحدت مدارک جعلی لیسانس صادر نمود تا آنان را در مقرر شدن در پست های حکومتی یاری برساند. شعبه دانشگاه پیام نور در مزار، محلی برای گردآوری اطلاعات و بسیج برنامه های سیاسی ایران در شمال افغانستان بود. این مرکز استخباراتی در سال 1397 توسط امنیت ملی مسدود شد. 

او همچنان موسس روزنامه عصرنو بود که دستگاه تبلیغاتی ایران در شمال افغانستان قلمداد می شد. این روزنامه در پی تحریم های ایران و سقوط بازار ریال بسته شد. پس از مسدود شدن روزنامه عصر نو، سکندری یک خبرگزاری به نام مقاومت تاسیس کرد که در کابل فعالیت دارد و عمده ترین مطالب نشراتی اش، توصیف از شبه نظامیان فاطمیون است. یک هفته قبل این خبرگزاری از «مقاومت» به روایت روز تغییر نام داده و برخی از مقالات توصیفی که به مناسبت تولد و مرگ خمینی، شجاعت های رزمندگان فاطمیون و فواید پیروی از احکام خمینی و خامنه یی نشر کرده بود را از سایت خود حذف نموده است. 

به دنبال شکل گیری حلقه ایران، هندوستان و جمهوریتِ غنی در مقابل امریکا، طالبان و پاکستان در جریان مذاکرات صلح، آیا تقرری یک نماینده برحال سپاه قدس ایران در دستگاه امنیتی کشور، چراغ سبز اشرف غنی به ایرانی ها نیست؟