-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ بهمن ۱, چهارشنبه

امریکا آن قدرشعور دارد که جئوپلتیک افغانستان را مفت به روسیه و ایران واگذار نکند

رهبران مزدوران آی اس آی هم که بروت های خود را برای گرفتن قدرت و استقرار درکابل چرب کرده اند؛ از الف تا ی، درپاکستان خواهند مُرد.

حالا این آقا فهمیده است که ترمپ و خلیلزاد، «پاده» را مردار کرده اند.


 آنتونی بلینکن که از سوی جو بایدن نامزد هدایت وزارت خارجه شده روز سه شنبه گفت که او توافق دولت آمریکا با طالبان را ارزیابی خواهد کرد.

دولت دونالد ترامپ، در پایان ماه فبروری سال پیش توافقی با شبکه تروریستی طالبان امضا کرد که ظاهراً و درسطح پروپاگندا، هدف آن پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ آمریکا درافغانستان قلمداد شده بود.

اکنون همه جهت ها می گویند که  ترامپ در اقدامی خطرناک، برخی مفادات مخفی توافق با طالب را به هیچ مرجعی گزارش نداده است. جست وخیز زدن های طالب دردوحه، ریشه درهمان محرمات توافق دارد.

آنتونی بلینکن به سناتورها گفت: "ما می خواهیم به این جنگ به اصطلاح ابدی پایان دهیم. می خواهیم نیروهایمان را برگردانیم. می خواهیم تا حدودی ظرفیت برخورد با هرگونه بازگشت تروریسم که اصلا برای آن به آنجا رفتیم را حفظ کنیم."

این یک تناقض است. خارج کردن قوا، با حفظ «ظرفیت برخورد» با تروریزم با هم همسان نیست.