-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۱۶, سه‌شنبه

حفیظ منصور: جز برکناری غنی، راه دیگری وجود ندارد

 

 

غنی در حذف غیرت بهیر و خالد نور مشق و تمرین می کند، اما او توان برکناری نماینده گان «مقاومت» را ندارد. برکناری حفیظ منصور برایش یک محک است.

حفیظ منصور، نویسنده و پژوهشگرحوزۀ مقاومت ملی اخیراً با صراحت درکابل اظهار داشت که اشرف غنی اگر برود جنگ قطع می‌شود؛ راه حل حکومت مؤقت است.

این به نحوی پاسخ به این سوال است که نیروهای مقاومت ملی چرا تا کنون نسبت به وقایع دوحه سکوت کرده اند. به نظر می رسد که قدرت های منطقه ای درتلاش ایجاد حکومت مشترک بین طالبان و گروه های ضد طالبان اند. با این حال، حکومت مؤقت درنظربرخی از ناظران، موجب خلاء قدرت شده و در رقابت برسرِ کسب قدرت، انارشیزم خواهد آمد.

اما منصور می گوید که جز رفتن به‌ طرف حکومت مؤقت راهی دیگری وجود ندارد. وی افزود «با حفظ چهارچوب نظام و ارزش‌های انسانی ما ناگزیر هستیم به‌سوی یک حکومت مؤقت برویم.»

آقای منصور هم‌چنین گفته: «اگر ما از طرف مقابل آشتی می‌خواهیم، تجربه ای که مانند آقای حکمتیار آن‌ها بیایند در دارالامان برای شان خانه بدهیم؛ شاید عملی نباشد. قطع جنگ و این معامله با رفتن یک‌ فرد (غنی) ارزشش را دارد.»