-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ بهمن ۶, دوشنبه

هواپیما های ناشناخته درکابل/ انتقالات پول و طلا از ارگ به خارج

 


درپی ادعای گلبدین حکمتیار مبنی بر نشست و برخاست هواپیماهای ناشناس در میدان هوایی کابل، شبکه کابل نیوز عکسی از یک هواپیمای نوع جت منتشر کرده و گفته‌است که این هواپیما در میدان هوایی کابل نشست کرده و مربوط به هیچ شرکت هوایی نیست.

حکمتیار ادعا کرده بود که قاچاق طلا و پول توسط هواپیماهای ناشناس در میدان هوایی کابل انجام می‌شود و امنیت آن نیز توسط یک گروه مخصوص تامین می‌شود.

اداره هوانوردی ملکی، ادعای حکمتیار را رد کرد. این ماجرا بعد از مقرری ریاض خان از پی پی اس غنی به فرماندهی میدان هوایی روی داده است. 

طبق گزارش موثق از منابع امنیتی میدان هوایی کابل،هر چند روز بعد یک طیاره ناشناس به میدان هوایی نشست می کند تا پول نقد، دالر  طلا و  آثارعتیقه و باستانی را به کشور نامعلوم انتقال دهند.  پول ها، طلا و آثار خیلی گران که فقط در اختیار ارگ قرار دارد.

 حکمتیار اطلاع دقیق را از منابع خویش به دست آورده بود که باعث خشم ارگ بر حکمتیار شده و حتی گزارش شده که تمام  منابع پولی و امتیازات حکمتیار را قید نموده اند.