-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۲۴, چهارشنبه

ایران، القاعده را از امریکا غصب کرده!

کار امریکا از مبارزه با تروریزم و کشورگشایی تا سطح شکایت لفظی و بی فایده  از ایران فروکاسته است.

وزیر خارجه آمریکا امروز در یک کنفرانس در کلوپ مطبوعاتی، اطلاعات جدیدی از روابط جمهوری اسلامی و القاعده را فاش کرد و گفت: ایران تبدیل به بهشت امن القاعده شده است و القاعده مقر فرماندهی خود را در ایران راه‌اندازی کرده است.

مایک پمپئو افزود: القاعده یک پایگاه جدید دارد و آن ایران است. القاعده بعد از شکستی که در پی حادثه یازده سپتامبر خورد به‌دنبال مأمن جدیدی می‌گشت و آن را در دامن رژیم ایران پیدا کرد. همان‌طوری که کمیسیون تحقیقاتی یازده سپتامبر نتیجه گرفت، روابط میان القاعده و رژیم ایران حدود سه دهه ادامه داشته است. در اوایل دههٔ۹۰ عناصر القاعده به ایران و به دره بقاع در لبنان که قلب مرکز حزب‌الله است سفر می‌کردند و آنجا آموزش می‌دیدند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: حتی قبل از حادثه ۱۱سپتامبر رژیم ایران به مأموران مرزی هنگامی که عوامل القاعده بین افغانستان و ایران در تردد بودند، می‌گفت پاسپورت های آنها را مهر نزنند. حداقل ۸تن از هواپیماربایان ۱۱سپتامبر به ایران سفر کرده بودند. بسیاری از اعضای القاعده که از دست نیروهای آمریکایی فرار می‌کردند به نزد رژیم ایران برای مخفی شدن می‌رفتند.

پمپئو در ادامه گفت: می‌خواهم اطلاعاتی بدهم که برای افکار عمومی جدید است. رژیم ایران به القاعده اجازه جمع‌آوری کمک مالی داده است و این‌که بتوانند با همه اعضای القاعده در سراسر جهان ارتباط برقرار کند. آنها اکنون از حمایت عمده‌ترین دولت حامی تروریسم جهان برای پشتیبانی پایگاه اصلی‌شان در تهران برخوردارند. آنها در تروریسم همدست یکدیگر هستند، همدستان تنفرانگیز. من باید بگویم که تهران تبدیل به افغانستان جدید برای القاعده شده است.