-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ بهمن ۸, چهارشنبه

جنگ ایران و سعودی در یمن/ حوصله سعودی سر رفته است

 «طارق سلام» والی حوثی ها برای «عدن»، از اقدامات فزایندۀ نظامی سعودی به سوی یمن خبر داد. 

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «۲۶ سپتامبر»، تصریح کرد که دولت سعودی، امروز شمار بیشتری از نیروهای نظامی را به سوی استان عدن روانه کرد. هدف از این اقدام، تقویت حضور نظامی عربستان سعودی و شکستن معادله موجود از طریق حذف ابزارهای مصرفی خود در شورای انتقالی و حتی نیروهای دولت مستعفی یمن و تقویت نقش شبه‌نظامیان عفاشی (اشاره به نیروها وابسته به «طارق العفاش» برادر زاده «علی عبدالله صالح» رئیس جمهوری پیشین یمن) و داعشی است.

استاندار عدن در ادامه توضیح داد: این نیروها با ده‌ها خودروی نظامی، زرهی و نفربر از طریق بندر «شقره» وارد منطقه «احور» شدند و در حال حرکت به سوی عدن هستند. اعزام این شمار نیرو به عدن در چنین زمان و شرایطی در چارچوب اجرای برنامه‌های اشغالگر سعودی برای مرحله آتی صورت می‌گیرد. زیرا ریاض دیگر به ابزارهای قدیمی خود در عدن اعتماد ندارد و می‌خواهد خود برای تبدیل عدن به مرکز نفوذ اسرائیل در منطقه وارد عمل شود.

 سلام پیش‌بینی کرد که در مرحله آتی، شرایط برای عدن و سایر مناطق تحت اشغال ائتلاف سعودی بیش از پیش به جهنم تبدیل شود به همین دلیل از مردم عدن خواست تا در قبال خطرات فرارو و سرنوشت شومی که برای آن نوشته شده، هوشیار و آگاه باشند و مقابل این طرح شوم تروریستی بایستند و آن را خنثی کنند.