-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ دی ۲۰, شنبه

فرمایشات فرعونی آیت الله خامنه ای

استفاده واکسن انگلیسی و امریکایی درایران ممنوع است.

 سخنان خالی از همدردی و رأفت اسلامی آیت الله خامنه ای درباره ممنوعیت استفاده از واکسن تولیدشده در آمریکا و بریتانیا موجی از خشم را در میان ایرانیانی ایجاد کرد که منتظر ورود واکسن به کشورشان بودند.

این درحالی است که میزان ابتلاء به کرونا و مرگ و میر درایران بسیار بلند است.

برای نخستین بار مردم در داخل افغانستان به روی خامنه ای تیغ کشیده و خواسته‌اند که وی به جای آنها تصمیم نگیرد.

 ضیا نبوی، فعال سیاسی خطاب به خامنه ای نوشت: ما نه مقلد شماییم نه رعیتتان! به هر واکسنی هم که اعتماد ندارید، خودتان استفاده نکنید.

سخنان آلوده به بازی کثیف سیاسی، برنامه های وزارت بهداشت ایران را مختل کرده است.

دکتر محمدکاظم عطاری، پزشک و محقق دانشگاه جرج واشنگتن به بی‌بی‌‌سی می‌گوید این تصمیم رهبر ایران "موجی از ناباوری و شوک در جامعه پزشکی ایران به وجود آورده و حتی کسانی که با حکومت ایران همراهی فکری دارند، باور نمی‌کنند که رهبر یک کشور بخواهد سلامت مردم را با مسائل سیاسی تاخت بزند."

به گفته آقای عطاری همین الان هم در بیمارستان‌های ایران محصولات شرکت فایزر یا سایر شرکت‌های پزشکی بریتانیایی استفاده می‌شود همانطور که محصولات پزشکی ایران هم در کشورهای دیگر استفاده می‌شود.

او می‌گوید "داروهای پزشکی محصول یک تلاش علمی جهانی است؛ علم مرز ندارد و دستاوردهای علمی در همه جا به اشتراک گذاشته می‌شود."