-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اسفند ۲, شنبه

نظام اسلامی - شرعی یعنی این/ نه کم، نه زیاد


۱۶ نفر را پیش چشمانش دار زدند، قبل ازین که نوبت خودش برسد، سکته کرد و افتاد. مجری قضایی گفت: جسدش را بردارکنید! درایران، یکی از وکلای زهرا اسمعیلی می‌گوید که موکلش قبل از اجرای حکم اعدام دچار سکته قلبی شده بوده، با این وجود مقام‌های زندان او را دار زده‌اند.

زهرا اسمعیلی، برای قتل همسرش علیرضا زمانی مجرم شناخته و به اعدام محکوم شده بود. گفته شده که آقای زمانی از ماموران وزارت اطلاعات ایران بود.

خانم اسمعیلی روز چهارشنبه ۲۹ دلو به همراه چند نفر دیگر اعدام شد.

گزارش تازه حقوق بشر در ایران: بیش از ۷۰ درصد اعدام‌ها مخفیانه انجام می‌شود

امید مرادی، وکیل دادگستری می‌گوید زهرا اسمعیلی با دیدن اعدام چند مرد پیش از اجرای حکم سکته کرد.

آقای مرادی گفته در گواهی فوت خانم اسمعیلی "ایست قلبی" دلیل مرگ عنوان شده است.

او نوشته: "۱۶ نفر مرد را قبل از زهرا و جلوی چشمانش دار زدند. زهرا قبل از این که پای چوبه دار برود سکته کرد و قلبش ایستاد و مرد. با این وجود جسد بی جانش را دار زدند ... مادر مقتول شخصا زیر چارپایه زد تا حتی برای چند لحظه جنازه عروسش را بالای دار ببیند."

آقای مرادی گفته برخلاف گزارش‌های منتشرشده تعداد اعدامیان روز چهارشنبه زندان رجایی‌شهر ۱۷ نفر بوده، نه هفت نفر.

او گفته همسر زهرا اسمعیلی "از مدیران کل وزارت اطلاعات بود نه یک افسر ساده اداره آگاهی".

آقای مرادی با همرسانی عکسی خانوادگی از زهرا اسمعیلی درباره علیرضا زمانی، مقتول، نوشته: "خانواده زهرا همین یک قطعه عکس را از او دارند. همسر زهرا راضی نبود که هیچ عکسی از او در خانه والدینش باشد."