-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ بهمن ۱۸, شنبه

فرماندهی جبهه مقاومت دوم باید آماده گی داشته باشد


طالبان همه قوماندانان و نفرات جنگی را از پاکستان به خطوط اول جنگ افغانستان سوق داده اند.

 نشانه‌هایی وجود دارد که با وجود پیمان صلح با آمریکا، طالبان برای جنگ بهاری خود علیه دولت افغانستان آماده می‌شوند. شورشیان افغان که اخیرا از تهران و مسکو نیز دیدار کرده‌اند، می‌خواهند برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان آخرین ضربه خود را بزنند.

تازه‌ترین نشانه این است که سه فرمانده طالبان به خبرگزاری ان‌بی‌سی آمریکا گفته‌اند جنگجویان طالبان از جمله فرماندهان ارشد و والی‌ها فراخوانده شده‌اند که از استراحتگاه زمستانی خارج شده و در قرارگاه‌های نظامی خود مستقر شوند.

هرچند دولت جو بایدن پیمان صلح اداره ترامپ با طالبان را ملغا نکرده ‌است، اما به صراحت گفته که این سند را بازبینی می‌کند و این می‌تواند آرزوهای طالبان مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی در سه ماه آینده را نقش بر آب کند. مقام‌های ارشد دولت بایدن از جمله آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، هشدار داده‌‌اند که طالبان براساس این پیمان باید رابطه خود با القاعده را قطع کنند، سطح خشونت را کاهش دهند و وارد گفت‌وگوهای معنادار با دولت افغانستان شوند که هیچ یکی از آن انجام نشده‌است.ظ

تنها در صورت برآورده شدن این شرایط آمریکا متعهد شده است که نیروهای خود را تا ماه مه سال جاری میلادی از افغانستان به صورت کامل خارج کند.