-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ بهمن ۲۸, سه‌شنبه

ناتو چرا درنجات گمرک هرات کمک نکرد؟

حال عموم مردم افغانستان می پرسند که قوت های خارجی درین جا چی می کنند؟!

شبکه آریانیوز در گزارشی اعلام کرد: " اگر کمک سازمان آتش‌نشانی استان خراسان رضوی ایران نبود، معلوم نبود آتش‌نشانان هراتی چگونه می توانستند این حجم از شعله های کنترل نشدنی را مهار کنند و این در حالی بود که نیروهای پیمان ناتو به درخواست‌های مکرر دولت افغانستان برای فرستادن هلیکوپتر آب‌پاش پاسخی نداده بودند."

آریانا نیوز گفت: "کمک ایران هم در مهار آتش‌سوزی و هم در فراهم کردن مکانی امن برای کامیون هایی که بدنبال مکانی امن برای فرار از آتش‌بودند و نمی‌توانستند به سوی هرات حرکت کنند، حیاتی و نجات بخش تاجران بود."

آریانا نیوز اضافه کرد: آنچه مهم است، شتافتن سریع ایرانی‌ها برای کمک و امتناع نیروهای خارجی از فرستادن هلیکوپتر آتش‌نشانی به محل حادثه است. این که دلیل امتناع نیروهای ناتو چه بوده، هنوز روشن نیست. اما یک موضوع به خوبی در این حادثه روشن شد. این که همسایه‌ها در روزهای خوب و بد کنار هم قرار دارند، در حالی که بیگانگان در روز بد به درد کسی نمی‌خورند.