-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ بهمن ۱۵, چهارشنبه

قبل ازجنگ با طالبان، یک رشته تصفیه حساب ها درپنجشیر محتمل الوقوع است


دعوای پول و تقوی در پنجشیر

گزارش های مکرری واصل شده است که  زبیر پسر احمد ضیاء مسعود با بسته های پول هنگفت که از سوی شورای امنیت ملی در اختیارش گذاشته شده، درجهت اخلال فعالیت های احمد مسعود فرزند احمد شاه مسعود وارد میدان شده است. زبیر، عضو شبکه حنیف اتمر و مجری برنامه های شورای امنیت ملی می باشد.

اخیراً احمد مسعود با هر فرمانده مقاومت که دیدار مشورتی داشته، زبیر فوری به ملاقات فرمانده شتافته و او را از نعمت پول شورای امنیت بهره مند ساخته است. او همچنین به فرماندهان مقاومت به نیابت از شورای امنیت ملی وعده زمینه کار در مناصب عالی دولت و حکومت را داده است. 

این فعالیت ها موجب آهسته شدن روند پویایی های احمد مسعود شده است. 

هدف شورای امنیت از تمویل و تقویت غیر مستقیم زبیر  فقط  ایجاد چالش برای احمد در پنجشیر  و مقابله با برنامه های صلاح الدین ربانی ماما ( دایی) زبیر است. 

منبعی به گزارشنامه افغانستان درین رابطه اطلاع داده است که با درنظرداشت انکشاف اوضاع و آماده گی ها برای نبرد های نظامی با گروه طالبان درآینده، دسته جات هوادار احمد مسعود، حرکات و مانورهای زبیر را با دقت دنبال می کنند. با توجه به امکان زودهنگام سقوط حکومت خود کامۀ اشرف غنی، گروه های نیابتی ارگ در پنجشیر زیر ضربات سختی قرار خواهند گرفت.