-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اسفند ۳, یکشنبه

درهرات نیازی به ملاهیبت الله نیست


چندی پیش روزنامه نیویورک تایمز خبر داده است که دسته جات امربالمعروف ونهی از منکر در شهرک گذرگاه ولایت باستانی هرات کار خود را درجاده ها و خیابان های شهر آغاز کرده اند. روزنامه اعلام کرد که مولوی تندرو - مجیب الرحمان انصاری 36 ساله- شعله مقاومت اسلامی را روشن کرده است.

روزنامه به نقل از ساکنان هرات گفته است که مولوی های هرات کنترول منطقه را از دست پلیس گرفته اند. 

هواداران این روحانی درهرات مقررات خشن شرعی به کار گرفته که یاد آور دورۀ حاکمیت طالبان است. زنان از وضع به تشویش اندر شده و حکومت درین باره کار چندانی انجام نداده است. ملا های وفادار به مجیب الرحمان زوج های مظنون را توقف داده و به ظن آن با هم ازدواج نکرده اند؛ مرتب بازداشت و بازجویی می کنند. درشهرک گذرگاه، مجریان شریعت با لباس های سفید و علامات مزین به شمشیر، زوج ها را در موتر، موترسیکلیت و خیابان های دنبال می کنند و از آن ها جواز نامه نکاح طلب می کنند. 

افراد بازداشتی بعداً به یک دادگاه روحانیت ارجاع یافته و قانون شریعت بالای شان اجرا می شود. 

ملا مجیب الرحمان انصاری متولی دارالعلوم عالی انصاری پوسترها ونمایه های کلانی را در گوشه و کنارشهر هرات نصب کرده و درآن ها نوشته شده است که یک هر مردی که به همسرش حجاب نپوشاند؛ بی غیرت است. ملا مجیب، موسیقی و کنسرت را ممنوع کرده و اعتقاد دارد که بیماری کرونا بلایی است که خداوند برای مجازات کافران فرستاده است.