-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۹ اسفند ۲۴, یکشنبه

جنگ کشتی ها در دو دریای عمان و مدیترانه

 پیک نت: با شلیک موشک به سمت یک کشتی باربری ایران در دریای مدیترانه که بی تردید کار اسرائیل بود، فصل جدیدی در تقابل میان ایران و اسرائیل آغاز شد که نام آن را میتوان نبرد دریائی برای نا امن کردن کشتیرانی دو کشور گذاشت. بر اثر حادثه روز گذشته، کشتی ایران دچار آتش سوزی شد. ایران اعلام کرد که این کشتی "کانتینر بر" بوده اما اعلام نکرد که کانتینرها حامل چه کالا یا محموله ای بوده اند. اگر اسرائیل مسئولیت این حمله را قبول کند قطعا مدعی خواهد شد که بار این کشتی سلاح بوده است. هفته گذشته یک کشتی اسرائیل در دریای عمان مورد حمله انفجاری قرار گرفته و بدلیل آتش گرفتن بدنه آن، از حرکت باز ماند. اسرائیل مدعی شد که این اقدام از سوی ایران انجام شده اما وزارت خارجه جمهوری اسلامی نقش خود را دراین حادثه تکذیب کرد، گرچه روزنامه کیهان با عنوان بزرگ در صفحه اول خود این اقدام را ستود!

اسرائیل مدعی شد که آن کشتی اتومبیل حمل می کرده و ایران اعلام کرد که کشتی ایرانی کانتینر حمل می کرده است. حال باید دید بار واقعی هر دو کشتی چه بوده است.