-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ فروردین ۱, یکشنبه

غلام بچه ها! از چی کس ها تا حال انتقام گرفته اید؟

مشت نمونه خروار،  گزارش سه سال پیش را نمونه برای تان می آورم. 

از قصابان شفاخانه مادران دردشت برچی، قتل عام در ریاست ده، انفجارقرن در چهار راهی زنبق، کشتار گروهی در مراسم عروسی در غرب کابل، کشتار ۱۳۰ تن افسر و سرباز درنماز درمزارشریف، کشتار درشفاخانه سردار داوود و ده ها مورد دیگر می گذریم.


طالبان: ۲۰ کماندو را کشتیم!

۲۲ عقرب ۱۳۹۷- نیویارک تایمز ـ راد نوردلند

روزنامه اطلاعات روز

سنگ ماشه، افغانستان. روز یک شنبه کامیون‌ها در محوطه‌ی مرکز یک ولسوالی در افغانستان اجسادی را در پشت دفتر ولسوال، جایی به‌ دور از چشم ساکنان وحشت‌زده خالی می‌کرد.

سربازان و افسران پولیس با چشمان اشک‌بار، اجساد دوستان خود را از موتر بر می‌داشند و روی پارچه‌ها کنار هم به‌پشت می‌چیدند تا شمار‌شان به 20 تن رسید.

اجساد، همه چکمه‌های خاکی‌رنگ را که ویژه‌ی بهترین نیروهای آموزش‌دیده توسط امریکایی‌هاست به پا داشتند. این سربازان چهار روز پیش توسط چرخبال‌ به منظور نجات جاغوری، امن‌ترین ولسوالی افغانستان از حمله‌ی گسترده‌ی شورشیان طالب به اینجا فرود آمده بودند.

در اوایل روز یک‌شنبه، یک گروه 50 نفری آنان در خط مقدم نبرد، نابود شدند و به ‌یکباره، جاغوری ـ‌ جای امنی برای اقلیت هزارهای ‌شیعه ـ که دایم توسط افراط‌گریان آزار و اذیت می‌بینند، در معرض تاخت‌و‌تاز کامل طالبان قرار گرفت.

یک تیم کوچک خبرنگاران نیویارک تایمز صبح روز یک‌شنبه به سنگ ماشه، مرکز ولسوالی جاغوری رفت تا از اهمیت نمادین آنچه «مقاومت شدید در برابر شورشیان» گفته می‌شود، گزارش تهیه کند.

در عوض ما با کماندوهای باندپیچی‌شده مواجه شدیم که در سرک‌ها با ناامیدی آشکار سرگردان می‌گشتند و مقاماتی که بحث‌شان این بود، چگونه می‌توانند از ساحه‌یی فرار کنند که تقریبا توسط طالبان محاصره شده بود؟ تا پایان آن روز ما هم در حال فرار بودیم.

مقام‌ها به ما گفتند که بیش از 30 کماندو کشته شده‌اند و ما می‌توانستیم آنان را در جاده‌ها و شفاخانه‌ها ببینیم. ده کماندوی دیگر نیز زخمی شده بودند. به گفته‌ی ناظر‌حسین، فرمانده نیروهای محلی که زخمی از خط مقدم جنگ برای تجدید قوا برگشته بود، در 24 ساعت گذشته 50 افسر پولیس و نیروهای محلی نیز کشته شده بودند.