-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ فروردین ۱۲, پنجشنبه

نقش فرانسه درمسایل افغانستان نادیده گرفته شده

 این مطلب را رئیس مجلس سنای فرانسه حین ملاقات با احمد مسعود بیان داشت.

بسم الله الرحمن الرحیم 

دیدار با رییس مجلس سنای جمهوری فرانسه، آقای جرار لارشیه 

امروز دیداری با رییس مجلس سنای جمهوری فرانسه، آقای جرار لارشیه و هیئتی از سناتوران در دفتر رییس مجلس سنا داشتیم. در این نشست ارزشمند، از هم‌کاری‌های جمهوری فرانسه در چندین دهه اخیر و از قدردانی و یادمان قهرمان ملی شهید احمدشاه مسعود، در این کشور، سپاس‌گزاری صورت گرفت. 

تحولات پسین در کشورمان و مسائل مربوط به صلح از دیگر محورهای بحث در این نشست بود. ما نگرانی‌ها و برنامه‌های خویش را پیرامون وضعیت جاری، به رییس و هیئت سناتوران ابراز داشتیم. آقای جرار لارشیه نیز از بحران موجود در افغانستان ابراز نگرانی کرده و یاد آورد شد که نقش اروپا و به‌ویژه جمهوری فرانسه در مسئله صلح افغانستان به عنوان کشورهای دوست، همکار و حامی، نادیده گرفته شده و نیاز است تا این نقش برجسته گردد. 

رییس مجلس سنای جمهوری فرانسه، آقای جرار لارشیه از قهرمانی‌های قهرمان ملی کشور، مقاومت ملی مردم افغانستان و جان‌فشانی‌های مردمان‌مان در راه صلح، دمکراسی و آزادی یاد و قدردانی کرد. این دیدار با تاکید بر حفظ و تقویت روابط دوستانه دو کشور به پایان رسید. 

با حرمت 

احمد مسعود