-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ فروردین ۳۰, دوشنبه

دربازارسیاه جمهوریت چی می گذرد؟


 از داستان های غم انگیز جمهوریتدر حالی که ریاست جمهوری در تلاش است تا ده ها کارمند سابقه دار و با تجربه وزارت امور خارجه را زیر نام اصلاحات برکنار کند، حنیف اتمر پس از آمدن به این وزارت نزدیک به صد تن را تازه مقرر کرده است.

 در آخرین مورد مریم غوثی در نتیجه یک معامله غیر اخلاقی از سوی اتمر به عنوان کارمند رسمی وزارت مقرر شده است. حنیف اتمر بار ها وی را در دفترش ملاقات کرده و چندین باز وی را به یکی از خانه های وزیر اکبر خان دعوت کرده است.

مریم غوثی دختر شهناز غوثی نماینده هرات در ولسی جرگه است.

مریم غوثی یک آپارتمان را در بلاک های مقابل پلتخنیک شهر کابل ۴۰۰ دالر کرایه کرده، بر علاوه مصارف موتر شخصی اش ماهانه ۱۵ هزار افغانی به دریور می پردازد در حالیکه معاش کارمند وزارت امور خارجه ۱۲ هزار افغانی است.

یک منبع نزدیک به شخص وزیر امور خارجه می گوید که کرایه یکساله خانه وی را حنیف اتمر پرداخت کرده و برایش وعده سپرده است که تا ختم یکسال وی را در یکی از نمایندگی های سیاسی در خارجه می گمارد. وی در روزهای نخست کارش پاسپورت سیاسی دریافت کرد و بر خلاف قانون‌ با استفاده از پاسپورت سیاسی چندین سفر شخصی داشته است. وی از دوران کودکی در مشهد، کوه سنگی ۱۶، بلاک ۲۹ زندگی کرده و در حالی حاضر هم در مشهد است. آخرین سفر خانم غوثی با پاسپورت سیاسی به ترکیه بود که با برگشت معین سیاسی از سفر کوریا در استانبول با وی دیدار داشته است.

حنیف اتمر تا قبل از گرفتن رای اعتماد ده تن از نزدیکا وکلای پارلمان را در این وزارت گماشته است.