-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ فروردین ۱۶, دوشنبه

حوادث مهمی در دنیا درجریان است

زمانی این اصطلاح در باره اخبار منتشر نشده اتحاد شوروی بر سر زبانها بود که «خبرهای مسکو را در سفیدی میان خطوط مطالب روزنامه پراودا" باید پیدا کرد». روزنامه پراودا روزنامه رسمی و سراسری اتحاد شوروی وقت بود.

با استفاده از همین اصطلاح، به دور از هیاهوهای رایج در فضای مجازی که اسرائیل و راستگرایان قدرت طلب داخل حکومت نیز در هدایت و رهبری آن نقش مهمی دارند؛، باید خبرهای اعلام نشده دو هفته اخیر را در لابلای دیگر اخباری که اعلام شده پیدا کرد. از جمله بالا رفتن سریع تولید نفت ایران که گفته می شود به سطح سال 2016 خواهد رسید. و یا این جمله صالحی مدیرکل انرژی اتمی ایران که روز گذشته رسانه ای شد " مشکل مذاکره میان ایران و امریکا حل شده فعلا 50 کیلو اورانیوم 20 در صد غنی شده داریم".

به زبان بی زبانی یعنی غنی سازی اورانیوم دراین سطح متوقف خواهد شد تا چرخ های برجام روغن کار شود!

خبر از سر گیری پروازهای شرکت "لوفت هانزا"ی آلمان به تهران را هم نباید دست کم گرفت. آلمان ها نیز درجریان کامل تفاهم های پشت صحنه هستند و نمی خواهند از کاروان عقب بیفتند.