-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ فروردین ۲۴, سه‌شنبه

احمدی نژاد: ایران مثل شوروی فرو می پاشد


احمدی‌نژاد در انتظار مرگ خامنه‌ای و سقوط جمهوری اسلامی ایران است... با مرگ خامنه‌ای جمهوری اسلامی فرومی‌پاشد.عبدالرضا داوری از نزدیکان پیشین محمود احمدی‌نژاد که اخیراً با چرخشی کامل علیه وی موضع می‌گیرد، با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور پیشین ایران معتقد است که نظام حاکم پایدار نیست، مدعی شد که احمدی‌نژاد طرحی در ذهنش است که بر اساس آن جمهوری اسلامی به‌زودی مانند شوروی سابق فرو می‌پاشد.

عبدالرضا داوری: احمدی‌نژاد در انتظار مرگ خامنه‌ای و سقوط جمهوری اسلامی ایران است... با مرگ خامنه‌ای جمهوری اسلامی فرومی‌پاشد.

رادیو زمانه - عبدالرضا داوری، از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد می‌گوید او در انتظار مرگ خامنه‌ای و سقوط جمهوری اسلامی ایران است. داوری دوشنبه ۲۳ حمل در مصاحبه با عصر ایران گفت: «احمدی‌نژاد طرحی در ذهنش است که بر اساس این طرح جمهوری اسلامی به زودی فرومی‌پاشد و مانند شوروی سابق، که غرب از یلتسین استفاده کرد، جهان غرب هم از او استفاده می‌کند و یک یلتسین ایرانی در دوران پس از جمهوری اسلامی متولد می‌شود.»

مشاور سابق احمدی‌نژاد در ادامه این مصاحبه گفت: 

«آقای احمدی‌نژاد اعتقادش این است که جمهوری اسلامی نظام پایداری نیست و سقوط خواهد کرد. این آقایان سه احتمال را برجسته می‌کردند برای سقوط نظام: احتمال اول فوت رهبری بود و یکی از اخباری که همیشه در محافل خاص آقای احمدی‌نژاد دنبال می‌شود، وضعیت سلامتی رهبری است. می‌گفتند اگر آمریکا حمله کند و زیرساخت‌ها را بزند، یعنی آب و برق قطع شوند، این نقطه آغاز فروپاشی جمهوری اسلامی خواهد بود. یکی از اخباری که ما با آقای احمدی‌نژاد به طور روزانه در اتاق ایشان مرور می‌کردیم، اخبار بورس بود. سقوط بورس که می‌توانست نارضایتی اجتماعی ایجاد کند و مردم را به کف خیابان بیاورد، یکی از اخبار مورد علاقه آقای احمدی‌نژاد بود. عبدالرضا داوری در سال ۱۳۸۸ در ستاد انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد فعالیت می‌کرد و از اوایل دهه ۱۳۹۰ جزو یاران نزدیک او شد ولی در چند ماه اخیر از رئیس جمهوری سابق فاصله گرفته و به جرگه منتقدان او درآمده است.