-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ اردیبهشت ۱۸, شنبه

احمد مسعود: پیام استاد سیاف برضد همایش هشت ثور نبود


 اعلامیۀ احمد مسعود درپیوند به واکنش ها نسبت به پیام اخیر استاد سیاف

بسم الله الرحمن الرحیم

بیایید زود قضاوت نکنیم

هموطنان عزیز و دوستان گرامی سلام؛ضمن استدعا از بارگاه حضرت حق برای قبولی طاعات و عبادات همه‌‌مان از تک تک شما در این شبهای مبارک التماس دعا دارم.

چند روز قبل به زحمت و کوشش مردم و احزاب و نهادها، مجلس با شکوهی در کابل برای ارج‌گذاری از زحمات مجاهدین به ویژه پیروزی تاریخی مردم افغانستان در ۸ ثور برگزار گردید که از عمق قلب از تک تک هموطنان که اشتراک کردند و حمایت نمودند تشکر مینمایم.

در عین حال چند قضاوت زود هنگام انجام شد که لازم میدانم با هموطنان خویش شریک نمایم.

امروز طی صحبت تلفنی با رهبر معظم استاد سیاف هم جویای احوالشان شدم و هم پیرامون جریانات اخیر صحبت نمودیم. ایشان به وضوح بیان داشتند که موقف ایشان بخاطر معضلی بوده که در پارلمان اتفاق افتاده بود و ما برای ایشان اطمینان دادیم که مردم و ملت، علی الخصوص مجاهدین همواره استاد بزرگوار را چون همسنگر، دوست و برادر قهرمان ملی و استاد شهید دانسته و در همه ادوار چه جهاد و مقاومت و چه بیست سال گذشته٬ ایشان برادری و همسنگری خویش را بار بار ثابت ساخته اند. همانگونه که به ایشان اطمینان دادم که مردم، مجاهدین و نسل جوان مثل همیشه در کنار ایشان و حامی مجاهدین بودند خواهند بود و ما همواره از تشویق ها و حمایت ایشان استقبال می نماییم. ایشان آخرین بازمنده حلقه رهبری جهاد بر حق مردم افغانستان هستند که در پیروزی مجاهدین همسان قهرمان ملی و استاد شهید و همه شهدای دیگر نقش بسزای خویش را داشته اند.

هموطنان عزیز٬ بیایید زود قضاوت نکنیم٬

افغانستان خانه مشترک همه ما و شما است و زیبایی این کشور در تکثر و تنوع هویتی و فرهنگی آن می‌باشد و هرگز کار و فعالیت این جریان در پی زدودن هیچ هویت و نماد نیست. ما حامی سیاست چندفرهنگی و حفظ همه نماد‌ها چه از گذشته و چه از امروز هستیم و نخواهیم گذاشت که سیاست حذف در این کشور نهادینه گردد.  

حال نیز یک عده از دوستان در قسمت استاد محترم قضاوت زود نمودند در حالی که اصل قضیه این گونه نبوده است.

ما ضمن استقبال از موقف استاد محترم در قسمت هر تلاشی که باعث درز و شکاف در بین مردم شود، از آن حمایت نموده و در این راستا چنان که تا حال از هیچ تلاشی دریغ نورزیدیم تا زنده ایم دریغ نخواهیم کرد.

والسلام علیکم

احمد مسعود