-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ خرداد ۲۴, دوشنبه

امرالله صالح از 3000 کمنت، 2000 دشنام خورد

 کاوه جبران

امرالله صالح پس از روزها سر حرف آمده و از باریکی عقبهٔ طالبان سخن گفته، در نزدیک به ۳۰۰۰ کامنتی که مردم به ایشان داده‌اند بیشتر از ۲۰۰۰ آن طعن و کنایه و نفرین است. عرض من برای جناب معاون صاحب این است که فقط یک مدیریت نامشروع، فاسد، دزد و ناکارا می‌تواند سزاوار این‌همه نفرین و طعن و کنایه باشد. مردم عمیقاً از حکومت شما و شرکای‌تان، به اندازهٔ همان طالبان جنایت‌کار متنفر اند. با سپر کردن طالب نمی‌توانید عدم مشروعیت، فساد، بیکاره‌گی و... را، در نظامی که شما یکی از مدیران آن هستید، پنهان کنید. مردم فقط توانایی و جرأت شورش و سرنگونی حکومت شما را ندارند و الا اکنون ماه‌ها از سقوط حکومت شما و شرکای‌تان گذشته بود.

بنابراین، اخلاق انسانی حکم می‌کند که از ناتوانی مردم استفادهٔ بیشتر نکنید، شرافت‌مندانه از سمت‌تان کنار بروید. شاید تلاش‌های‌تان در آینده، برای جلوگیری از بازگشت طالب، در بیرون از چارچوب حکومت حیثیت‌تان را اعاده کند.