-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ خرداد ۱۵, شنبه

آرش بارز، آتشۀ فرهنگی افغانستان درتاجکستان مقرر شد


 آرش بارز، آوازخوان، که از طریق برنامۀ معروف «ستارۀ افغان» شهرت پیدا کرده بود، به عنوان وابسته یا رایزن فرهنگی افغانستان در تاجیکستان تعیین شده است.

سپوتنیک، به نقل از یک منبع در سفارت افغانستان در دوشنبه اطلاع داد که انتصاب وی چند روز پیش از سوی وزارت خارجه تایید شده است.

آرش بارز هم اکنون به شهر دوشنبه رسیده و برای شروع مأموریت خویش آماده می شود.

 پیش از گزینش آرش بارز، موجب الله ملک زاده درین سمت کار می کرد.

 آرش بارز، نوازنده و آوازخوان پاپ اهل افغانستان در 18 فبروری 1987 در شهر مشهد ایران در مهاجرت به دنیا آمده، دوران کودکی و نوجوانیش را در آن کشور سپری کرده است.  

 او بعد از نگون ساری طالبان، به هرات، وطن پدری‌اش برگشته، در رشتۀ اقتصاد دانشگاه این شهر به آموزش پرداخت. در کنار تحصیلاتش در رشتة اقتصاد، موسیقی را نیز آموخت و همراه دوستانش، نظیر امید پارسا و ناصر کریمی گروه موسیقی «آبی» را تشکیل داد.

 گروه «آبی» افزون بر موسیقی و کنسرت های خیابانی به فعالیت های اجتماعی نیز مشغول بود. مبارزه با فساد و افراط گرايي مذهبی و صلح از شعارهای این گروه بوده است. آهنگ هایی چون «ما صلح می‌خواهیم»، «لاله و برگ» و «بشر»، مصیبت و دردهای مردم افغانستان را به خوبی به روایت کشیده است.  

 آرش بارز قبلاً همچو مدیر عمومی ثبت مرکزی وزارت تجارت و صنایع افغانستان و مشاور اقتصادی والی هرات نیز کار کرده است.