-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ خرداد ۱۳, پنجشنبه

آقای اسماعیل خان! ابرقدرت شرق را از کله ات بیرون کن

 کسی که به خانۀ «مجاهدین» داخل می شود، مدعی است که ابرقدرت غرب را شکست داده و حالا نوبت جارو کردن شماست.

هشدار و توصیۀ هوایی اسماعیل خان به طالبان

 هشدار اسماعیل خان به نیروهای دولتی: به خانۀ «مجاهدین» به‌ خاطر خلع سلاح وارد نشوید، اگر داخل خانه مجاهدين مي شويد، به واكنش سخت گرفتار مي شويد.

محمد اسماعیل خان از گروه طالبان می‌خواهد که دست از جنگ بردارند؛ زیرا به‌گفتۀ او، طالبان به هیچ عنوان از گزینۀ نظامی به پیروزی دست پیدا نمی‌کنند: «ما به طالبان می‌گوییم که اگر به قدرت رسیدن از طریق زور ممکن بود، ابرقدرت شرق در افغانستان شکست نمی‌خورد. طالبان به جز ویرانی افغانستان، بدنامی و اجیر بودن خارجی هیچ چیز نمی‌خواهند. طالبان به پروسۀ صلح بپیوندند.»

این فرمانده پیشین جهادی هشدار می‌دهد صلحی که به جنگ نقطه‌ی پایان نگذارد، اوضاع را در کشور پیچیده خواهد کرد: «ما از روند صلح واقعی و معنادار که عزت، آبرو، شرف و امنیت تمام اقوام و ملیت‌ها را دربر بگیرد، حمایت می‌کنیم. از صلح ساختگی که جنگ بعدی به مراتب بدتر به وجود بیاید، حمایت نمی‌کنیم.»