-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ خرداد ۲۰, پنجشنبه

به جای کابل، شمال را به طالب می دهند

اشاره: امریکا کابل را به طالب واگذار نمی کند. پیامش این است که هرآن چه درتوان دارید درشمال و ماوراء شمال به کار گیرید. رخنه برمنافع چین و روسیه. آزار واذیت روانی ابررقبای امریکا.

 روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقام های ارشد دولت آمریکا گزارش می دهد که پنتاگون مشغول بررسی گرفتن مجوز برای انجام حملات هوایی در حمایت از نیروهای مسلح افغانستان در صورتی است که کابل یا سایر شهرهای مهم افغانستان در خطر سقوط در حمله طالبان باشند.

این مقام ها که نامشان فاش نشد گفته اند که هنوز هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشده، اما یک گزینه مورد بررسی مداخله جنگنده ها یا هواپیماهای بدون سرنشین نظامی آمریکا در شرایط فوق العاده بحرانی، مانند خطر سقوط یا محاصره پایتخت افغانستان است به طوری که جان شهروندان یا کارمندان سفارت آمریکا و متحدان این کشور در خطر باشد.

مقام های دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، قبلا گفته اند که با خروج نیروها از افغانستان پشتیبانی هوایی هم به جز در موارد استثنایی برای حمله به گروه های تروریستی پایان خواهد یافت.