-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ تیر ۵, شنبه

غنی و رئیس سی آی ای عقب درهای بسته

 (پژواک، ۴ سرطان ۱۴۰۰)

یک منبع معتبر حکومتی که نمی خواهد نامش در گزارش شود امروز چهارم سرطان به آژانس خبری پژواک گفت که این ملاقت دیروز در واشنگتن صورت گرفته است.منبع می گوید که این ملاقات پشت در های بسته حدود دونیم ساعت طول کشیده است.

به اساس معلومات منبع که در این دیدار با رئیس جمهور غزنی تعداد از محدودی افراد اشتراک کرده بودند که ممکن شمار شان به سه یا چهار تن برسد.

او بدون ارایه جزئیات گفت که در این ملاقات در مورد موضوعات مهم کشور گفتگو صورت گرفته است.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور در راس یک هیئت بلند رتبه دولتی دیروز به امریکا رسیده و در این سفر داکترعبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی، محمد حنیف اتمر وزیر خارجه کشور و یک تعدادی دیگری از اراکین دولتی رئیس جمهور را همرایی می کنند.

رئیس جمهور دیروز با مجرب رسیدن به امریکا با چارلز شومر رئیس دیموکراتان مجلس سنا و میپ مکانل رئیس جمهوری خواه دیدار کرد.

این مقامات امریکایی از جوبایدن رئیس جمهور امریکا خواستند که روند خروج نیروهای امریکایی را از افغانستان معطل قرار دهد.

قرار است تا اخر ماه سپتمبر تمام نیروهای امریکایی و نیروهای خارجی از افغانستان بیرون شود. و همچنان رئیس جمهور قرار است که امروز (روز جمعه) با جوبایدن رئیس جمهور امریکا دیدار کرده و روی مسایل هر دو کشور صحبت کنند.