-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ تیر ۲۹, سه‌شنبه

آزادی 5 هزار طالب اشتباه خارجی ها بود!

سلطان بی وقار تعصب تف سر بالا انداخت.  لویه جرگۀ مسخره آمیز را کی ترتیب داد؟ /طرح خیالی غنی در گرو بازی منطقه یی است.

اشرف غنی، آزادی زندانیان طالبان را یک اشتباه خواند و گفت که مسوول این اشتباه خارجی‌ها و کسانی استند که پنداشتند حکومت تمایلی به صلح ندارد.

او گفت که طالبان در جنگ‌۲۶۰ ساختمان را نابود کرده اند؛ اگر طالبان افغان هستند باید از نابود کردن تاسیسات عمومی دست بکشند و خانه‌های مردم ویران را ویران نکنند.

غنی از طالبان پرسید که آیا با حفظ رابطه با جنگجویان خارجی همانند لشکر طیبه، جیش محمد و القاعده می خواهند افغانستان را به میدان جنگ گروه های تروریستی خارجی مبدل سازند؟ وی همچنین ازتهیه یک طرح برای تغییر اوضاع امنیتی درسه تا شش ماه آینده خبر داد.

او گفت: بر روز طرحی کار کرده ایم تا فورا وضعیت جنگ تغییر یابد. این برنامه تهیه شده است و از نظر امنیتی دو بخش دارد. یک بخشی از این برنامه تعیین اولویت ها برای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور است.

او افزود: «نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در بیست سال گذشته و بخصوص در سه ماه اخیر با قربانی های زیادی از خاک و ناموس این سرزمین صادقانه و خالصانه دفاع کرده اند.